2016 yılı KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) yerleştirme sonuçları açıkladı.

2016 yılı KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı
2016 yılı KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı Admin
Bu içerik 1050 kez okundu.

2016 KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı. ÖSYM 2016 KPSS yerleştirme sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar sonuc.osym.gov.tr'den KPSS yerleştirme sonuçlarını sorgulayabiliyorlar. İşte KPSS yerleştirme sonuçları ve ayrıntılar..

KPSS sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme Sonuçları açıklanırken, milyonlarca kişinin merakla beklediği KPSS sonuçlarının ise bugün saat 16.30'da açıklanması bekleniyor.

Lisans mezunlarının katıldığı 22 - 29 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen 2016 yılı KPSSsonuçları heyecanlı bekleyiş sona eriyor. Adaylar, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden öğrenebilecekler. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacak.

KPSS YERLEŞTİRME SONUCUNU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

 

Kaynak: Ajanshaber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Uysal ve Vali Şahin İBB birimlerini görev başında ziyaret etti
Başkan Uysal ve Vali Şahin İBB birimlerini görev başında ziyaret etti
İstanbul Nostaljik Tramvayına kavuştu
İstanbul Nostaljik Tramvayına kavuştu