Abdullah Çakıroğlu'nun tutuklanması istendi!

'Şort giydiği' gerekçesiyle Ayşegül Terzi'ye, tekme atan zanlının tutuklanması istendi. Bu arada Adalet Bakanlığı tasarısıyla basit ve kasten yaralamalarda hapis cezası verilebilecek.

Abdullah Çakıroğlu'nun tutuklanması istendi!
Abdullah Çakıroğlu'nun tutuklanması istendi! Admin
Bu içerik 1003 kez okundu.

Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Abdullah Çakıroğlu tepkiler üzerine bu sabah tekrar gözaltına alındı. Hakim, zanlının tutuklanmasını istedi.

Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan kanun tasarısıyla, vücut dokunulmazlığına karşı kasten işlenen suçlardaki tutuklama yasağı kaldırılacak. Düzenleme ile basit ve kastenyaralama suçlarında zanlılar hakkında tutuklama kararı verilebilecek. Düzenlemenin, geçen hafta otobüste şort giydiği için tekmeli saldırıya uğrayan hemşire Ayşegül T. olayından sonra gündeme gelmesi dikkat çekti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da genç hemşire için devreye girdi.

Kaya, "Kadına şiddet her ne sebeple olursa olsun kabul edilemez. Bakanlık olarak olayın takipçisi olacağız. Ayşegül Terzi ve diğer şiddet mağduru kadınlarımızın yanındayız" ifadelerini kullandı.


Bakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Çekmeköy'de belediye otobüsünde darbedilen hemşire Ayşegül Terzi ile telefonda görüştü.

'TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'

Terzi'ye geçmiş olsun dileklerini ileten Bakan Kaya, "Kadına şiddet her ne sebeple olursa olsun kabul edilemez. Bakanlık olarak olayın takipçisi olacağız. Ayşegül Terzi ve diğer şiddet mağduru kadınlarımızın yanındayız" değerlendirmesinde bulundu.

Kaya, kadına yönelik şiddetin önüne geçilmesi için bakanlığın çalışmalarını tavizsiz yürüttüğünü belirtti.

Bakan Kaya'nın, İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Terzi'ye her türlü desteğin sağlanması talimatını verdiği de kaydedildi.

Şort giydiği gerekçesiyle hemşire Ayşegül Terzi'ye saldırın ve savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılan Abdullah Çakıroğlu hakkında verilen ikinci yakalama kararı doğrultusunda yeniden gözaltına alınmıştı.

Dün savcılıkça ifadesi alındıktan sonra savcılıkça serbest bırakılan Abdullah Ç.Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan yakalama kararıyla yeniden gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Abdullah Ç, adliyeye getirildi. Saldırgan, tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti