Abiye Modelleri ve Seçimi

Abiye Modelleri ve Seçimi
Abiye Modelleri ve Seçimi Admin
Bu içerik 828 kez okundu.

Abiye kıyafetler denilince akla hemen işlemeli, abartılı, frapan kıyafetler gelmemelidir. Abiye modelleri içerisinde abartılı modeller bulunabilir ancak istenildiği takdirde çok abartısı ve işlemesi olmayan abiyeler de giyinilebilir. Gidilecek davete ya da düğüne göre abiye kıyafet değişiklik gösterecektir ve abiye modelleri arasından bir seçim yapılacaksa gidilecek yere göre seçilmesi önemli bir noktadır. Örneğin, ciddi bir davete giderken giyeceğiniz abiye daha sade genelde siyah ve kısa bir şekilde olabilirken, düğüne giderken giyeceğiniz abiye daha gösterişli uzun ve daha frapan olabilir.

 

Abiye modelleri içerisinden seçim yaparken istediğiniz doğrultusunda dekolte olup olmamasına karar vermelisiniz ve ya türbanlı iseniz o tarzda kapalı bir abiye seçimi yapmalısınız. Vücudunuzda oran olarak farklılıklar olabilir, yani üst bedeniniz alt bedeninizden bir iki beden ince olabilir. Bu gibi durumlarda buna göre bir abiye seçimi yapılabilir ve durum böyle olsa bile seçilen abiye içerisinde çok şık bir görünüm elde edilebilir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken birkaç şey vardır. Eğer alt beden daha büyük ise abiyede kullanılan renk siyah ve kumaşı ise mutlaka mat olmalıdır. Mat kumaşlar kullanılmadığı takdirde, inanılmaz derecede kötü bir görünüm ortaya çıkabiliir. Böyle bir vücuda sahip olan hanımlar için dikkat etmelerini özellikle belirtmeliyiz. İki parça abiyeler bu şekilde vücudunda sorunlu olan hanımlar için oldukça kullanışlıdır. Alt taraf siyah ve mat bir kumaş ile oluşmakta ise üst taraf canlı, işlemeli ve ya dantelli kumaşlardan oluşturulabilir. Bu sayede, vücuda istenilen form kazandırılabilir.

 

Balık abiye modelleri son zamanlarda çokça tercih edilen bir modeldir. Bu model sadece vücudu tamamen formda olan bir kadın için değil kilolu kadınlarda da çok güzel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Sadece çekinmeden, denemelerinde fayda vardır. Balık abiye kıyafetler bütün vücudu saran ve dizden aşağıya genişleyerek inen kıyafetlerdir. Bu abiye modellerini işlemeler ya da taşlar ile gösterişli bir hale getirdikten sonra bir düğüne ya da baloya giderken oldukça rahat bir şekilde kullanılabilir.

 

Uzun abiye modelleri dışında bir de kısa olan abiyeler de vardır. Diz altı olan kalem elbise adını da alan kısa abiye modelleri düğünlerde ya da davetlerde rahat bir şekilde kullanılabilir. Ancak kalem etek giymenin dikkat edilecek noktaları bulunmaktadır. Öncelikle kalem etek şeklinde olan abiye modellerini giymek için o formda olmak ve fazla kilolu olmamak gerekmektedir. Kilolu bayanlara kalem etek şeklinde olan kıyafetler çoğu zaman önerilmez.

 

Diz altı abiye kıyafetleri için boyları uzun olduğundan üst kısımda dekolteye yer verilebilir. Ancak elbise boyu kısa ise üst tarafın kapalı olması daha çok tercih edilmektedir. Çünkü ikisinin yer aldığı tasarımlar fazla göz yorucu olabilmekte ve çoğu kişi tarafından basit olarak algılanabilmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Uysal ve Vali Şahin İBB birimlerini görev başında ziyaret etti
Başkan Uysal ve Vali Şahin İBB birimlerini görev başında ziyaret etti
İstanbul Nostaljik Tramvayına kavuştu
İstanbul Nostaljik Tramvayına kavuştu