Ak Parti İstanbul Milletvekili Aday Adayı – Pınar Aktel

Ak Parti İstanbul Milletvekili Aday Adayı – Pınar Aktel

Ak Parti İstanbul Milletvekili Aday Adayı – Pınar Aktel
Ak Parti İstanbul Milletvekili Aday Adayı – Pınar Aktel Emre
Bu içerik 1390 kez okundu.

 

BİYOGRAFİ

Pınar Aktel, 1983 Ankara doğumludur.

Akdeniz Üniversitesi İktisat Fakültesindeki ve Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümündeki öğrencilik yıllarının ardından, bir süre, ithalat ve ihracat yapan bir firmada dış ticaret uzmanı olarak çalıştı ve 2009 yılında kendi firmasını kurdu. Birçok ülkenin seçkin iş çevreleriyle iş birliği içerisinde bulundu.

Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Hollanda, İtalya, Katar, Dubai, Umman, Makedonya, Kıbrıs, Bangladeş, Surinam gibi ülkelerde faaliyet gösterdi ve çalışmalarına devam ediyor. Şirketi hâlen Makedonya Kentsel Dönüşüm Projesini yürütmektedir.

Pınar Aktel, bir çocuk annesi olup, iyi derecede İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Öncesinde sade bir seçmenken, hain 15 Temmuz darbe girişiminden sonra aktif sorumluluk alması gerektiğini düşünerek, liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında siyaset yapmaya karar vermiştir ve Ak Parti’den Milletvekili Aday Adayı olmuştur.

  •  
  •  
  • PTT BANK VE PTT KARGOYU DÜNYA GENELİNDE ŞUBELEŞTİREREK İHRACATIN ÖNÜNÜ AÇMAK

Pınar Aktel’in tespitlerine göre, E-ihracatta yaşanan sorunlardan birinin de  uzun teslimat süresi olduğu bilinmektedir.  UPS, DHL ve FEDEX gibi firmalar dünya genelinde bu operasyonu iyi şekilde yönetmektedirler. Bizim PTT kargo aracılığıyla millileşerek, dünyanın en ücra noktalarına kadar şubeleşmemiz ve  maliyeti düşürüp gönderimlerimizi toplu anlaşmalarla yapmamız gerekmektedir.  Çin devleti, kargo işlemlerini devlet eliyle yapmakta ve çok uygun maliyetlerle dünya genelinde ihracatlarını yapmaktadır. Bu ülkelerle rekabet edebilmemiz için, PTT Bank ile ödeme yöntemlerini geliştirip, PTT kargo ile dünya geneline kargolama yapmamız gerekmektedir.

  • BLOCKCHAIN TEKNOLOJİSİYLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR VE PATENT BAŞVURULARI YAPMAK

Bitcoin’le dünya geneline yayılan blockchain teknolojisinin ülkesine ekonomi anlamında katkı sağlayacağını öngören Pınar Aktel,  birçok ülkenin konuyla ilgili çalışma yaptığını ve blockchain teknolojisiyle ilgili patentler aldığını belirtmektedir. Mallar ve hizmetler için blockchain teknolojisi kullanılarak, hatasız uçtan uca tedarik zinciri sağlayan bir lojistik platformu oluşturulabilir. Platform alanı, paylaşım mantığıyla çalışır. Mal sahipleriyle sevkiyatı sapan kişiler eşleşir. Kağıt işlerini smart kontrat ve merkezsiz blockchain teknolojisi yürütür.. Blockchain altyapısı sayesinde platform üzerinden sevkedilen malların takibi ve onayında tam güvenlik sağlanır. Ulusal kuruluş ve gümrüklerden geçen mal ve hizmetlerin akışı için, mülkiyet izin ve dokümantasyon sürecinin kolaylıkla yönetildiği eklemektedir. Blockchain masraflardan tasarruf özellikleri bulunmaktadır. Külfetli kağıt işlerini ve uzun süren dokümantasyon sürecini basitleştirir. Sürecin her adımı elektronik olarak imzalanır. İmzalar doğrulanabilir ve herkese açık olup katılımcıların, lojistik zincirini çalıştıran bilgisayarlarda  depolanır ve tekrarlanır. Katılımcılar açık kayıtlara erişebilir. Her şey, ağa dahil bilgisayarlardan depolanacağı için, dağıtımlı defterlerden gelen bilgiler tamamen gerçek ve tartışmasızdır. Türkiye’de bankalar da dahil olmak üzere, firmalar tarafından blockchainle ilgili araştırmalar yapılmaktadır. ‘Muhabir banka’ gibi aracıları ortadan kaldırdığı için, swift masraflarını düşürüp, dünya genelinde 20 milyar dolar her yıl kâr etmeyi planlamaktadır. Pınar Aktel, blockchain teknolojisinin e-ihracatta, lojistik firmalarında ve devlet kurumlarında kullanılması adına; gerekli kanunların hazırlanmasına ve  teşviklerin oluşturulmasına  tüm özverisiyle katkıda bulunacaktır.  http://www.pinaraktel.com/

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti