Albert Einstein’ın Hayatı

Bilim dünyasının en büyük isimlerinden olan Albert Einstein çok farklı bir yaşam öyküsüne sahiptir.

Albert Einstein’ın Hayatı
Albert Einstein’ın Hayatı tanitim
Bu içerik 1553 kez okundu.

Bilim dünyasının en büyük isimlerinden olan Albert Einstein çok farklı bir yaşam öyküsüne sahiptir. Onu bu kadar tanınır kılan da hayata karşı farklı bakış açısına sahip olmasıdır. Albert Einstein Hayatı birçok insana da ders olacak niteliktedir.

14 Mart 1879 yılında Almanya da doğmuştur. Eğitimine Münih’teki Katolik ilkokulunda başlayan Einstein lise eğitimine başladıktan sonra okulu bırakmıştır. Sonrasında da İtalya’ya ailesinin yanına gitmiştir. Ailesi de okulunun yarım kalmaması için onu İsviçre de bir liseye yollamıştır. Sonrasında da 1900 yılında üniversiteye başlamıştır. Amacı asistan olmak olan Einstein bunu gerçekleştirememiştir. Sonrasında Bir süre özel dersler verdikten sonra kendine bir pantent ofisi açmıştır. 1909 yılında da profesör olmuştur ve Berlin’deki bir üniversitede görev yapmaya başlamıştır.

1905 yılında modern fiziğin gidişatını değiştiren üç tane makale yayımlayan Einstein tanımlamaların ötesinde bir karaktere sahiptir.

 

Thomas Edison’un Hayatı

 

Thomas Edisonun Hayatı insanlara bir şeyleri fark ettiren türdedir. Ampulün mucidi Edison 11 Şubat 1847 yılında dünyaya gelmiştir. Başarısızlığı yüzünden babası tarafından okuldan alınmıştır. Zeka geriliği olduğu düşünülerek eğitimlere tabii tutulmuştur. 10 yaşına geldiğinde kimya ve matematikle ilgilenmeye başlayan Edison, ailesine destek olmak amacıyla gazete satmıştır. Bu dönemlerde Hem çalışır hem de araştırma yapardı. Kazandığı paraları biriktirerek kendine atölye kurduktan sonra da elektrikli oy makinesini bularak patent almıştır. Araştırmalarına sesli telgrafla devam ettikten sonra telefonun temelini atmak için çalışmalar yürütmüştür. Sonrasında elektrik akımıyla ilgili konulara yönelerek bugünkü dünyamızın temelini atmıştır.

Bu gibi bir çok bilgiyi http://www.muhendisbeyinler.net adresinden öğrenebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti