Avustralya, Atina'da Kadın Rugby'ı Destekliyor (fotoğraf)

Yunanistan'daki Avustralya Büyükelçiliği, Panathinaikos Rugby Kulübü ile bir araya geldi ve Atina'daki Campion Okulu öğrencileri için bir Kadın Rugby Kliniği hediye etti.

Avustralya, Atina'da Kadın Rugby'ı Destekliyor (fotoğraf)
Avustralya, Atina'da Kadın Rugby'ı Destekliyor (fotoğraf) Admin
Bu içerik 470 kez okundu.

 

Panathinaikos Kadınlar Ekibi tarafından 17 Ekim'de düzenlenen bir saatlik beceri oturumuna yaklaşık 30 öğrenci katıldı ve öğrencilerle birlikte ragbi eğitimi ve tecrübelerini paylaştılar.

Avustralya Topluluk Büyükelçisi Büyükelçi Sophia McIntyre, "Toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınların güçlenmesi Avustralya'nın dış politikasının ana temalarındandır" dedi.

"Kadınları ve kızları, ragbi alanında ya da toplantı odasında olsun ya da olabilmeleri için cesaretlendirerek, genç kadınların fırsatların kendilerine açık olduğunu görmesini istiyoruz" dedi.

Panathinaikos kadınların ragbi Head Coach'u ve oyuncusu Lina Norman, atölyenin rugbi ve sporun avantajlarını yeni bir kitleye sergilemek için harika bir fırsat olduğunu söyledi.

"Sadece ragbi ruhunu seviyorum. Her şekil ve kişilik için bir oyundur. Herkese açıktır "dedi.

"Eğitime katılan ve oyunu deneyen kızların genelde onu sevdiğini görüyorum. Bunun eğlenceli olduğundan emin olun, "dedi Norman.

Campion School Head Rugby Teknik Direktörü George Psaromatis, inisiyatifin okul ragbi sezonu için mükemmel bir yol olduğunu söyledi.

"Campion School'un kızlara ragbi sunması ilk andı ve gösterilen ilgi çok cesaret vericiydi. Çok fazla potansiyel var ve bunun, kızların rugby'e katılımı için sadece bir başlangıç ​​olduğunu umuyoruz. "Psaromatis dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
istanbul escort