Azerbaycanlı halterci olimpiyat madalyası kazandı

Azerbaycan Olimpiyat tarihine 5 yıl sonra bir madalya daha eklenmiştir.

Azerbaycanlı halterci olimpiyat madalyası kazandı
Azerbaycanlı halterci olimpiyat madalyası kazandı Admin
Bu içerik 787 kez okundu.

Ozgunmanset.com APA -ya istinaden haber verir ki, bilgiye göre, son yıllarda sadece türk sporculara karşı yapılmaya çalışılan doping soruşturmaları bu kez boşa çıktı. 

Londra Olimpiyatı'nda 94 kg'da halter kaldırmaya çıkan İntikam Zairov attı.

Yarışları 6. sırada tamamlayan 397 kg (182 kg + 215 kg) atlet sonradan dopinqdə "takılırsa" de, Uluslararası Ağırlıqqaldırma Federasyonu tarafından beraat aldı. Bu çeki derecesinde önceden 6 sporcu cəzalandığından bunlardan birinin, yani Zairovun "temize" çıkması onun sıralamada da ilerlemesine neden oldu. Sonuçta həmyerlimiz Olimpiyat gümüş madalyasına öğrenmiş.

Londra'da 5. olan İranlı Said Məhəmmədpurkarkara ise şampiyon ilan edildi. Bronz ödül ise Koreli, Londra'da 8'inci olan Min Jae Kime nasip oldu. Tüm bunlara neden ilk "dörtlük" de qərarlaşanların - İlya Yılın (Kazakistan), Alexander Ivanov (Rusya), Anatoli Kiriku (Moldova), Andrey Demanov (Rusya), ayrıca 7. olan Elmas Utisovun (Kazakistan) cezalanması oldu.

Bununla, Londra-2012'de kazanılan madalya sayısı 11'e ulaştı. 2 altın, 2 gümüş ve 6 bürüncü olan yığmamız ikinci yerlerinin sayısını 3'e çekti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Emlak Bulma Adresi
Emlak Bulma Adresi