Başbakan Yardımcısı Türkeş ile Ceenbekov görüştü

KTMÜ kuruluşunun 20'nci yıl dönümü kutlamaları için Kırgızistan'da bulunan Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, Başbakan Sooronbay Ceenbekov tarafından kabul edildi.

Başbakan Yardımcısı Türkeş ile Ceenbekov görüştü
Başbakan Yardımcısı Türkeş ile Ceenbekov görüştü
Bu içerik 687 kez okundu.

Kırgızistan Başbakanlık Sarayındaki kabulde, Başbakan Ceenbekov ve Başbakan Yardımcısı Türkeş, eğitim ve kültür alanındaki iş birliği konularını ele aldı.

Türkeş, Türkiye ile Kırgızistan arasında ekonomik, kültürel ve sosyal alanlarda iş birliğinin dinamik şekilde arttığını belirterek, karşılıklı ilişkilerin çok yönlü gelişerek devam etmesinin önemini vurguladı.

Türkeş, bu yıl kuruluşunun 20'nci yıl dönümünü kutlayan Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinin, "yararlı iş birliğine" örnek teşkil ettiğini vurgulayarak, "İki kardeş ülke arasında ilişkilerin güçlendirilmesini sağlayan Manas Üniversitesinin köprü vazifesini görmeye devam edeceğinden eminim" diye konuştu.

Kırgızistan Başbakanı Ceenbekov da ülkesi ile Türkiye arasında dostluğa ve karşılıklı saygıya dikkati çekerek, "Türkiye, Kırgızistan'ın bağımsızlığını kabul eden ilk ülkedir. Yıllar geçtikçe, iki ülke arasındaki iş birliği güçleniyor. Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi, iki ülkenin eğitim alanındaki en başarılı ortak projelerden biridir" değerlendirmesinde bulundu.

Ceenbekov, Manas Üniversitesinin ülkede lisans eğitiminin gelişmesine büyük katkı sağladığına işaret ederek, Kırgız öğrencilerin Türkiye'de de yükseköğrenim imkanlarından faydalandığını hatırlattı.

Kırgızistan Başbakanı Ceenbekov, Türk hükümeti ve üniversite yönetimlerinin, Kırgız öğrencilere verdiği büyük destekten ötürü minnettar olduklarını sözlerine ekledi.

kırgızistan sooronbay ceenbekov yıldırım tuğrul türkeş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti