Bebeğinizin Sağlığı Elinizde

Hamilelikte hassas dönemden geçen kadınların bazıları diğerlerine nazaran daha stresli geçirirler. Bu stres bebeğe zarar vermektedir.

Bebeğinizin Sağlığı Elinizde
Bebeğinizin Sağlığı Elinizde seobaz
Bu içerik 631 kez okundu.

            Hamilelikte hassas dönemden geçen kadınların bazıları diğerlerine nazaran daha stresli geçirirler. Bu stres bebeğe zarar vermektedir. Bu yüzden böyle durumlarda anne adayının rahatlaması gerekmektedir. Rahatlamak için hobileri ile ilgilenmek, gezmek, bitkisel çaylar, bitkisel kokular kullanmak gibi etkinlikler yanında meditasyon yapmak ve arkadaşlarla vakit geçirmek gibi faaliyetlerde bulunmak anne adayı için iyi olacaktır. Hamilelikte stres giderilmelidir aksi takdirde bebeğe zarar verir.

 

            Bebeğinizin doğumdan sonra gelişimini persentil hesaplama yardımı ile takip edebilirsiniz. Bebeğinizin aylık olarak yaşı, kilosu ve boyu ile persentıl eğrisini bularak gelişiminin sağlıklı olup olmadığını tespit edip bir sorun çıktığında doktorunuza başvurabilirsiniz. Erken teşhis edilmesi bebeğin daha çabuk iyileşmesini sağlayacaktır. Presentıl hesap oranları WHO( Dünya Sağlık Örgütü) tarafından belirlenmiştir. Erkek ve kız bebekte farklılık gösteren presentıl eğrisi bebeğin gelişimi hakkında önemli bilgiler vermektedir.

 

            Doğal yollarla bebeği olmayan çiftler tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olabilmektedirler. Tüp bebekte doğum süresi farklılık gösterir. Bunun için tüp bebek doğum tarihi hesaplama adı altında düzenlenmiş hesaplamalar bulunmaktadır. Bu bilgiyi almak için doktorunuza da danışabilirsiniz. Tüp bebek doğum tarihi hesaplamasında yumurta toplama ve ya emriyo transfer tarihine göre hesaplanmaktadır. Bu hesaplamalar için www.gebemiyim.net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Emlak Bulma Adresi
Emlak Bulma Adresi