Bursa İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri

Bursa İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri
Bursa İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Admin
Bu içerik 913 kez okundu.

İş sağlığı ve güvenliği, çalışanları korumak, üretim ve işletme güvenliğini sağlamak üzere yapılan çalışmaların bütünüdür. Günümüzde üretim ileri teknoloji ürünü makinelerle yapılıyor. Makinelerin hatalı kullanımı istenmeyen kazalara neden oluyor ve gerek çalışanlar gerekse işverenler meydana gelen kazalardan maddi veya manevi zararlar görüyor. İş yeri şartlarından veya yangın, sel gibi doğal afetlerden kaynaklanan iş kazalarının önlenmesi, çalışanların meslek hastalıklarına karşı korunması için işverenin gerekli tedbirleri alması gerekiyor. Bu tedbirlerin neler olduğu ise 2013 yılında çıkan iş sağlığı ve güvenliği yasasında ifade ediliyor. İşverenler yasada yer alan hükümleri işyerlerinde uygulamakla yükümlüdür.

Her iş yerinin kendine özel çalışma şartları vardır. Bu nedenle alınacak bazı önlemler de farklı olacaktır. İş yerleri az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfında olmalarına göre ve çalışan sayısına göre iş yeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli çalıştırmak zorundadır. İş yerlerine bu nitelikteki personel teminini ise iş sağlığı ve güvenliği birimleri sağlamaktadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yetkilendirilmiş Bursa İsgb leri bölgemizdeki işletmelerin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuşlardır.

Bursa iş sağlığı ve güvenliği birimleri öncelikle iş yerlerine iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı temin ediyor. Gözetim İsgb Bursa bölgesinde sektörün önde gelen firmalarından biridir. Kurulduğu günden beri biriktirdiği deneyimini hizmet kalitesini sürekli arttırmak için kullanan firmamız iş sağlığı ve güvenliği alanında firmaların her türlü ihtiyacını karşılamaktadır. Bünyesinde meslek yaşamını iş yeri hekimi olarak sürdüren deneyimli iş yeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanı bulunmaktadır. İş yerlerine verdiğimiz sağlık hizmetleri kapsamında iş yeri hekimlik hizmetleri, mobil sağlık hizmetleri, hijyen eğitimleri, sağlık raporları, işe giriş muayeneleri gibi hizmetler bulunmaktadır.

İş güvenliği hizmetlerimiz arasında ise, iş güvenliği uzman istihdamı, risk analiz raporları, acil eylem planları, yıllık çalışma planları gibi hizmetlerimiz bulunuyor. Hijyen eğitimleri, temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, ilk yardım ve yangın eğitimleri de eğitim hizmetlerimiz arasındadır. Periyodik bakım ve kontroller, ortam ölçümleri de hizmetlerimiz kapsamındadır. İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini Gözetim İsgb’den almak ekonomik açıdan size avantaj sağlayacaktır. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Emlak Bulma Adresi
Emlak Bulma Adresi