Büyük Beden Giyimde Renk Seçiminde Dikkat Edilecekler

Büyük Beden Giyimde Renk Seçiminde Dikkat Edilecekler
Büyük Beden Giyimde Renk Seçiminde Dikkat Edilecekler Admin
Bu içerik 799 kez okundu.

İster küçük, ister büyük beden fark etmeksizin elbiselerde renk seçimi çok önemlidir. Çünkü elbisenin, pantolonun ya da gömleğin kesimi, deseni, modelinden ziyade çoğu zaman rengi dikkat çeker. Modeli beğenilen bir elbiseden, istenilen rengi olmadığı için vazgeçilebilir ya da alınan bir elbisenin modeli her ne kadar güzel olsa da farklı bir renkte model daha güzel ortaya çıkabilir.

Büyük Beden Pantolonlarda Hangi Renkler Seçilmelidir?

Büyük beden pantolonlar açık ve koyu tonlar olmak üzere her renk, güzel kombinlendiği sürece seçilebilir. Fakat amaç zayıf gözükmek ve basenlerdeki fazlalıkları saklamak ise açık tonlardan çok koyu tonda pantolonlar tercih edilmelidir. Kahverengi, siyah, lacivert, koyu kırmızı, mor ve birçok koyu tonlu düz kesim
büyük
beden pantolonlar
büyük bedenleri daha da zayıf gösterir. Yansıyan renkli ve fosforlu renkler asla tercih edilmemelidir. Aynı zamanda açık tonlarda kiloları saklayamadığı için, koyu renklere göre daha az tercih edilmelidir. Tercih edilecekse de pantolonun renginde olan üst kıyafetle desteklenmelidir.

Büyük Beden Bluzlarda Ya Da Gömleklerde Hangi Renkler Seçilmelidir?

Eğer kilolu olan bölge belden yukarısı ise koyu renklerin bluzlarda giyilmesi daha uygundur. Üst bölgeye koyu renkte bluzlar ya da gömlekler alt bölgede daha çok desenli ve açık renkler tercih edilirse vücut oranı tamamlanmış olur. Ayrıca siyah bir bluzda veya gömlekte küçük koyu renkte olan desenler de hoş durmaktadır

Büyük Beden Elbiselerde Hangi Renkler Seçilmelidir?

Elbise de her zaman dik durmak olduğundan daha zayıf gözükmek için en basit hilelerden biridir. Siyah zayıf gösterir ama siyaha gelene kadar birçok renk ile de zayıf gözükmek mümkündür. Örnek olarak iki renkli bir elbisede; bir bölümü vizon rengi olarak seçilip geriye kalan bölümü de daha koyu ama yakın tonlarda kahverengi olarak seçilebilir. Daha farklı bir renkte olan elbise modeli de kırık beyaz ve lacivert tonlarında yatay çizgili elbiselerde gayet hoş ve zayıf gösterebilir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise elbisenin çizgilerinin kalın olmamasıdır. İnce çizgili desenler tercih edilmelidir. Farklı bir diğer yöntem ise elbisede tercih edilecek renk tonları ile sorunlu bölgenin daha ince gözükmesidir. Yani sorunlu olan bölgenin koyu tonlarla kaplanması ve diğer bölge de ise açık ton tercih edilmesi ile vücudun sorunları olan yerleri kamufle edilip, orantılanabilir. Ayrıca büyük beden koyu elbiselerin altına giyilebilecek olan koyu renkteki desensiz olan çoraplar bacaklara daha ince ve uzun bir görüntü sağlar.

Büyük Beden Tulumlarda Hangi Renkler Tercih Edilmelidir?

Tulum modelleri çok fazla büyük beden tarafından tercih edilmez. Tulum basenleri daha çok ortaya çıkarır. Bu yüzden pek fazla giyilmemelidir. Tulumun bir avantajı ise uzun boyluları daha da uzun göstermesidir. Böylelikle uzun boylu büyük bedenler tarafından tercih edilirse daha uzun ve zayıf bir görünüme kavuşturulabilir. Koyu kahve ve tonları, mor ve tonları, grinin koyu tonları, lacivert tonları ve özellikle siyah tulumda giyilmesi gereken renklerin en başında gelir.

Büyük Beden Giyiminde Hangi Renk Ayakkabılar Tercih Edilmelidir?

Amaç ayakların küçük gözükmesi ise koyu renklerde ve sivri burunlu babetler daha küçük gösterebilir. Bunun yanı sıra uzun topuklu ayakkabılarda ayakları küçük göstermektedir. Bunun dışında zayıf gözükmek için ayakkabının hangi renk olduğunun bir önemi yoktur. Fakat kıyafet olarak koyu tonlar kullanıldığı takdirde açık renk çanta ve ayakkabılarla daha şık ve renkli bir kombin izlenimi verilmiş olur.
Büyük benden
modelleri
mizi görmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Emlak Bulma Adresi
Emlak Bulma Adresi