Cannes Film Festivali: Meydan Palme d'Or'ı kazandı

Ruben Ostlund'un yönettiği Art world hiciv the Square, Cannes Film Festivali'nde birincilik ödülü kazandı.

Cannes Film Festivali: Meydan Palme d'Or'ı kazandı
Cannes Film Festivali: Meydan Palme d'Or'ı kazandı Admin
Bu içerik 844 kez okundu.

 

İsveç başlığı, Fransız Rivierası festivalinin 70. yılında prestijli Palme d'Or için yarışan 19 filmden biriydi.
Ödüller ayrıca İngiliz film yapımcısı Lynne Ramsay ve yönetmen Sofia Coppola'ya gitti.
Ancak jüri üyesi Jessica Chastain, Cannes'da gördüğü birçok filmin kadınları canlandırma biçiminde şok olduğunu söyledi.
Eleştirmenler ne dedi?
The Help'in yıldızı Chastain, kadınların ekranda görüntülenme şeklini görmek için "rahatsız edici" olduğunu söyledi: "Bu deneyimden gerçekten çektiğim şey, dünyanın kadınları nasıl gördüğüydü. Bazı istisnalar var; Çoğu zaman, bu filmlerde kadın karakterlerin ekranda gösterilmesiyle şaşırdım.
"Umarım daha fazla kadın öykü anlatıcıyı dahil edersek, günlük hayatımda tanıdığım kadından daha fazlasına sahip oluruz, proaktif olanlar, kendi ajansları vardır ve çevrelerindeki insanlara tepki vermezler" - kendi bakış açılarına sahipler. "
Jüri üyesi olan Toni Erdmann yönetmeni Maren Ade, daha fazla kadın yönetime ihtiyaç duyulduğu konusunda anlaştı ve "Bize anlatabilecekleri birçok hikayesi eksik" dedi.
Cannes: Kazananlar
Palme d'Or: Meydan
Grand Prix: BPM (Dakikada Beats)
Jüri ödülü: Andrey Zvyagintsev, Loveless
70. yıldönümü ödülü: Nicole Kidman
En İyi Yönetmen: Sofia Coppola, The Beguiled
En İyi Kadın Oyuncu: Diane Kruger, In The Fade
En İyi Aktör: Joaquin Phoenix, Gerçekten Burada Olmadı
En iyi senaryo: Müşterek Kazananlar Yorgos Lanthimos ve Efthymis Filippou, Kutsal Bir Geyiğin Öldürülmesi ve Lynne Ramsay'in Asla Burada Olmadı
Camera d'Or (en yeni film): Leonor Serraille, Jeune Femme
Kısa Film Ödülü: Nazik Bir Gece, Qiu Yang
Jüri başkanlığını yürüten İspanyol yönetmen Pedro Almodovar, kazanan filmin "siyasi olarak doğru olma diktatörlüğü" konusunda zengin ve "tamamen çağdaş" bir masal olduğunu söyledi.
Julieta ve Annem Hakkında Yönetmeni, festivalin "harika filmlerin doğuşu" olduğunu ve bazı filmlerin rekabet halinde "tamamen büyülenmiş" olduğunu söyledi.
Yönetmen ve The Square'in yıldızlarıGörüntü telif hakkı REUTERS
Resim başlığı
Soldan sağa: Claes Bang, Elisabeth Moss, Ruben Ostlund, Dominic West ve Terry Noterji
Ancak, aktivist grup Act Up'ın hikayesini anlatan Grand Prix'li BPM'yi ne kadar çok sevdiğini ve 1990'lı yıllarda Aids'li hastalar için hükümet desteğinin eksikliğini tartışırken duygusal çıktı.
"Onlar çok can kurtaran gerçek kahramanlar," dedi sesleri kırılıyor.
BPM, The Square ile yabancı bir Rus aile draması Loveless ve soyguncu gerilim filmi Good Time'ın birlikte Palme d'Or'ı kazanmak için favori olmuştu.
Jüri üyeleri arasında Kara yıldız Will Smith, Güney Koreli yönetmen Park Chan-wook, Çinli yıldız Fan Bingbing, İtalyan yönetmen Paolo Sorrentino, Fransız aktrist ve yazar Agnes Jaoui ve besteci Gabriel Yared de vardı.
The Beguiled'deki Nicole KidmanGörüntü telif hakkı FOCUS Özellikleri
Resim yazısı
Nicole Kidman, Sofya'da başlıyor Coppola'nın The Beguiled
İngiliz film yapımcısı Lynne Ramsay, Joaquin Phoenix'in en iyi aktör olarak seçildiği Senaryo: Sen Gerçekten Burada Olmadığınız için en iyi senaryo ortak kazandı. Küçük bir kızı bir sübyancı halkadan kurtarmaya gönderilen özel bir müteahhitin hikayesini anlatıyor ve Ramsay "aşk emeği" olduğunu ve "yazarlığın tanınması büyük" dedi.
En iyi yönetmen ödülü, Amerikan İç Savaşı sırasında bir kız yatılı okul tarafından alınan yaralı bir askerle ilgili bir drama olan The Beguiled için Sofia Coppola'ya gitti; ödül yalnızca ikinci kez bir kadına gitti.
Nicole Kidman'ın müdür yardımcısına yıldız verildi ve Avustralya aktrisine bu yılki festivale gösterilen üç filmi ve bir TV dizisinin bulunduğu gerçeğini işaretlemek için 70. yıldönümü ödülü verildi.

Joaquin Phoenix, içinde yıldızlar Gerçekten Burada Olmadı

Square, Claes Bang'ı İngiliz aktör Dominic West ve Mad Men's Elisabeth Moss'un rollerini destekleyerek canlandırıyor. İyi değerlendirmeler aldıysa da ana ödülü kazanmak için ipucu vermedi.
Kazandıktan sonra Ostlund, "Sanırım ilk tepkime 'Aman Tanrım, ne harika', yani şu ana kadar çalıştığım ana aktörü iki yıldır kucakladım: Birlikte mücadele verdik ve Elbette bu eserin çok, çok mutlu bir bitişi. "


Square, çalıştığı galeri, galeri avlusundaki halkın ayakta durabileceği ve yardım isteyebileceği yeni bir sergi hazırladığı için Bang'in karakteri Christian'a odaklanıyor. Bu arada, özel yaşamı soyulduktan sonra ortaya çıkmaya başlar ve eşyalarını alışılmadık bir şekilde geri istiyor.
Bu dört yıldız aldı Daily Telegraph'ın Robbie Collin bir "yavaş yanık" iken iken, bu bir "direndi edilemez kümülatif kuvvet" olduğunu söyledi, Guardian Peter Bradshaw çağırarak, bunu aynı puanı verdi "Heyecanla tuhaf".
İsveç yönetmeni, daha önce bir Force Majeure tarafından, bir babanın bıçak çığına tepkisi ile sarsılan bir aile kayak gezisi hakkında en iyi biliniyordu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
istanbul escort