Çiğ Köftenin Lezzet Sırrı Nedir

Son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilen; hazır olarak satılan çiğ köfteler özellikle hazırlanma aşamasında oluşturulan bir takım özel teknikler ile bu eşsiz lezzeti kazanmaktadır

Çiğ Köftenin Lezzet Sırrı Nedir
Çiğ Köftenin Lezzet Sırrı Nedir seobaz
Bu içerik 935 kez okundu.

Son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilen; hazır olarak satılan çiğ köfteler özellikle hazırlanma aşamasında oluşturulan bir takım özel teknikler ile bu eşsiz lezzeti kazanmaktadır.Sır olarak adlandırılsa da birçok kişi tarafından artık aleni bir şekilde bilinen bu lezzet sırrı; Çiğ köftenin kırmızıbiberle yoğrulmak suretiyle pişirilmesinin sağlanmasıdır. Bu eşsiz lezzeti oluşturmak için kırmızıbiberle yoğrulan yöresel bulgur bu sayede pişer ve içine su katılmaz. Bulgurun hazmının kolay olması ayrıca içerisinde bulunan yöresel acı kırmızıbiber hazmetmek açısından katkı sağlamaya etken olur.

Rize çiğköfte nin lezzet sırrı içerisinde en önemli özellik budur. Ayrıca yöresel baharatlarla harmanlanarak hazırlanan çiğ köfteler usta ellerde bu şekilde hazırlanır ve tüketime sunulur. Çiğ köftenin içerisinde bulunan bulgur esmer bulgur olarak yer alır; normal beyaz bulgur da aynı lezzeti bulmak mümkün olmaz.Çünkü yöresel lezzeti en önemli özelliği olan bu esmer bulgur da yüksek vitamin ve mineral değerleri de yer almaktadır. Esmer bulgurun içerisinde bulunan B vitamini ve diğer birçok mineral  çiğ köfteyeayrıca yüksek oranda besleyici değer yükler. Sağlıklı olarak tüketilebilecek en önemli gıdalar arasında aperatiftek gıda olan çiğ köfte hamburger gibi diğer aperatif gıdalara nazaran çok daha sağlıklıdır. Çünkü hazmetme açısından çok daha kolay sindirilebilir.Diğer gıdalarda oluşan kilo problemi çiğ köfte de asla oluşmaz. Çünkü Çiğ köftenin içerisinde bulunan besin lifi onun hazmedilmesi kolaylılığını sağlar.

Çiğköftenin etsiz olarak hazırlanması özellikle vejetaryen beslenen kişiler içinde tüketilebilecek alternatif gıdalar arasında bulunur. Adıyörem çiğköfte siz değerli Rizeli gönül dostlarına bu eşsiz lezzeti hijyenik koşullarda hazırlayarak sunuyor; hala Rize Adıyörem Çiğ köftenin bu eşsiz lezzeti  tatmadıysanız acele edin ve bu eşsiz lezzeti mutlaka deneyin!

7/24 saat servis hizmetimizde sizlere ulaştırdığımız Adıyörem Çiğköfteyi 0464 217 26 26 numaralı telefonumuzdan sipariş edebilirsiniz. Özel günlerinizde ya da arkadaşlarınızla bir araya geldiğinizde pratik olarak tüketebileceğiniz çiğ köfte lezzetini sizlere ulaştırıyoruz. Dilerseniz lavaşta dürüm olarak tercih edebilir ya da porsiyon olarak sofralarınızda yer verebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti