Çocukların İkinci Evi Kreşler

Çocukların İkinci Evi Kreşler
Bu içerik 418 kez okundu.

            Özellikle çalışan ebeveynlerin hayat kurtarıcısı olan kreşler, çocukların da ikinci yuvası olarak hayatlarında önemli bir yere sahiptir. Çocukların ruhuna dokunan öğretmenler ile kişiliğin ilk yoğrulması yapılır. Kreşlerde edinilen arkadaşlıklar ömür boyu unutulmaz. Minik vücutlar neredeyse gün içerisinde bütün aktif saatlerini burada geçirirler. Bu nedenle kreş malzemeleri, bunların sağlık ve güvenlik açısından uygunluğu kreşlere artı puan kazandırır.

            Genel olarak bakıldığında kreşler, çocukların hem kaliteli zaman geçirmesini hem bilgi edinmesini sağlamak amacı ile buna uygun olarak dekore edilir. Kreş içerisine kurulan oyun evi, miniklerin adeta gerçek birer dostluk evi olur.

             İlk amaç; minik bedenlerin güzel vakit geçirmesi, arkadaşlık kurmayı, birlikte yapılan oyunlarda organize olmayı, söz hakkı almayı öğrenmesidir. Oyun evleri içerisinde kaydırak, top havuzu, tahta oyuncaklar, yapbozlar yer alır. Çocuklar bu şekilde birlikte oyun oynamayı öğrenirler.

            En önemlisi de küçük birer okuma, boyama alanı oluşturulmasıdır. Burada renkli çocuk sandalyesi masalar etrafına dizilir, miniklere resimlerle dolu boyama kitapları verilir. Sessizlik içerisinde herkes dikkatini vererek kendi boyamasını yapar. Bu yaşlarda kitaba saygı öğretilirse, ileriki yaşlarda çocukların hayatına kitaplar, romanlar, çizgi romanlar eşlik edebilir.

            Ülkemiz okuma yönünden dünya ülkelerine göre oldukça düşük olduğundan kitaplar çocuklara sevdirilmelidir. Geleceğimize yön verecek olan yeni nesil, kreşlerde kaliteli bir şekilde yetiştirilerek ülkemize faydalı birer birey olacaktır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tanrıçadaki öğretmenlerin yerine tabletlerin XPrize'leri yapılabilir mi?
Tanrıçadaki öğretmenlerin yerine tabletlerin XPrize'leri yapılabilir mi?
İngiltere v Güney Afrika: Turistler, T20 serisini etkileyici üç tur ile kazandılar
İngiltere v Güney Afrika: Turistler, T20 serisini etkileyici üç tur ile kazandılar