Cuma namazında canlı bomba dehşeti

Adana'da bir camide canlı bomba paniği yaşandı. İmamı rehin alan ve 'kendimi patlatacağım' diyen şahsın üzerinden el yapımı patlayıcı çıktı. Halk bombacıyı linç etmek istedi.

Cuma namazında canlı bomba dehşeti
Cuma namazında canlı bomba dehşeti Admin
Bu içerik 3102 kez okundu.

Adana'da cuma namazında korkutan bir olay yaşandı...

Bir anda ayağa kalkıp koştu, imamın elindeki mikrofonu aldı. Cemaat 'canlı bomba' sandığı adamı etkisiz hale getirdi, cami tahliye edildi. Emniyete götürülen adamın üzerinden patlayıcı çıktı. Görüntülerde vatandaşların 'canlı bomba' sanılan adamı linç etmeye çalıştığı görüldü.

Gözaltına alınan adamın üzerinden el yapımı patlayıcı çıktı. Bir görgü tanığı ifadesinde, "Siyah giyimli sakallı bir adam bana 'kendimi patlatacağım' dedi. Ayağa kalktı. Belini açmış sarı kablolar görünüyordu. O sırada hocayı rehin aldı. Sonra mikrofonu alıp dua okudu. Ondan sonra vatandaşlar kaçıştı izdiham oldu birbirlerini ezdi" dedi.

Adana'daki Sabancı Merkez Camisi’nde cuma hutbesi okunurken bir kişinin ayağa kalkıp imama doğru koşması ’canlı bomba’ paniğine neden oldu.

İmamın elinden mikrofonu alan 20- 25 yaşlarındaki kişinin önce ’canlı bomba’ olduğu sanıldı. Cemaat tarafından etkisiz hale getirilen kişi polis tarafından gözaltına alındı ve cemaat bomba ihtimaline karşı tahliye edildi. Cemaat canlı bomba olduğu düşünülen adamı linç etmeye kalktı.

GÖRGÜ TANIĞI: HOCAYI REHİN ALDI, SARI KABLO VARDI...

Bir görgü tanığının anlattıklarına göre olay şöyle yaşandı:

Hocanın hutbe okuduğu sırada siyah giyimli sakallı bir kişi üzerinde bomba olduğunu ve kendini patlatacağını söyleyerek ayağa kalktı. Belinde sarı bir kablo sarılıydı. Hocayı rehin aldı, mikrofonu eline alıp göğsünü açarak üzerinde bomba olduğunu ve patlatacağını söyleyip dua okudu.

Vatandaşların linç girişiminde bulunduğu söz konusu kişinin Mahmut K. olduğu öğrenildi.

Polis merkezine götürülen kişiyle ilgili soruşturma başlatıldı.

Kargaşa sırasında bazı vatandaşlar ezilme tehlikesi geçirdi. Vatandaşlara sağlık ekipleri müdahale etti.

ÜZERİNDEN EL YAPIMI PATLAYICI ÇIKTI

Adana’da Sabancı Merkez Camii’nde Cuma hutbesi okunurken üzerinde bomba olduğunu ve patlatacağını söyledikten sonra darp edilerek etkisiz hale getirilen şahsın üzerinden el yapımı boru tipi bomba çıktı.

Cuma hutbesi okunurken, din görevlisinin elindeki mikrofonu alarak üzerindeki bombayı patlatacağını söyledikten sonra camide bulunan güvenlik timleri tarafından etkisiz hale getirilen şahıs emniyete götürülürken, çıkışta cami cemaati tarafından da linç edilmek istendi.

Diyarbakırlı olduğu bildirilen Mahmut Kılıçarslan, Yarbaşı Polis Merkezi’ne götürüldü. Burada yapılan incelemede şahsın üzerinde bilye ile etkisi arttırılan el yapımı boru tipi bomba çıktı.

DHA

(Mynet)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Uysal ve Vali Şahin İBB birimlerini görev başında ziyaret etti
Başkan Uysal ve Vali Şahin İBB birimlerini görev başında ziyaret etti
İstanbul Nostaljik Tramvayına kavuştu
İstanbul Nostaljik Tramvayına kavuştu