Dekoratif tuğla çeşitleri

Dekoratif tuğla çeşitleri
Dekoratif tuğla çeşitleri Admin
Bu içerik 1797 kez okundu.

Doğada ebatları, doku özellikleri ve renkleri farklı binlerce çeşit taş bulunuyor. Bu taşlar özelliklerine göre başta yapı sektörü olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır. Taşların bina yapımında kullanılması ise insanlık tarihi kadar eskidir. Evlerde, evlerin bahçelerinde, ocak ve fırınlarında, kale, sur, cami, hamam, han gibi her türlü yapılarda eski yıllarda taş kullanılmıştır. Taşların özellikleri bulundukları yöre ve bölgeye göre değişmektedir. Yapı teknolojilerindeki yenilikler nedeniyle uzun süredir yapılarda taş ve tuğla kullanılmıyor ama insanlar son yıllarda kültür taşı ve kültür tuğlası ile yaşam alanlarını süslüyor. Yaşam alanlarına doğanın güzelliklerini taşımak istiyor.

Kültür taşı ve tuğlası dekoratif doğal taş ürünlerinin bire bir kopyalanmasıyla elde ediliyor. Görsel olarak doğal taşlarla aynı özellikleri taşıyan kültür taşı ve tuğlaları daha hafif ve daha ince fiziksel özelliklere sahiptir ve duvarlara uygulanması çok rahattır. Kültür taşı ve tuğlası binaların dış cephe kaplamalarında, iç mekân duvar süslemelerinde, evlerde, villalarda, ofislerde, cafe, restoran, otel, okul, hastane gibi her türlü mekânda kullanılmaktadır. Bahçe duvarlarında, baca ve şömine duvarlarında rustik tuğla daha çok tercih edilse de, rustik tuğla evlerin salon ve banyo gibi alanlarında da sıkça kullanılmaktadır.

Ancak doğal taşların sağladığı güzelliği yakalamak için kaliteli üretilmiş taş ve tuğla kullanmak gerekiyor. Ülkemizde kaliteli kültür taşı ve dekoratif tuğla denince akla ilk gelen marka ise Stonewrap markasıdır. Stonewrap kültür tuğlaları gerek üretim kalitesi gerek kullanım kolaylığı ve uygun fiyatlarıyla en çok tercih edilen ürünlerdir. Arkhe stone  olarak Stonewrap ürünlerinin tüm Türkiye’ye satışını yapmaktayız. Ayrıca uygulama hizmetleri de vermekteyiz.

Rustik kültür tuğlası çeşitlerimiz arasında alaz, anka, dalyan, efes, kahve, kar, kızıl, köz, krem, siyah gibi çeşitlerimiz bulunuyor. Tüm kültür tuğlası ve kültür taşı çeşitlerimizi ve uygulama örneklerimizi firmamızın web sitesinde görebilir, Türkiye’nin her yerinden sipariş verebilirsiniz. Sipariş için kaplama yapılacak duvarın en ve yükseklik ölçülerini bize bildirirseniz ihtiyacınız olan miktarı tespit edebiliriz. Ürünler kullanıma hazır halde kargo ile adresinize gönderilecektir. Uygulaması son derece pratik olmasına rağmen dilerseniz uygulama hizmeti de vermekteyiz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğan Babacan son yolculuğuna uğurlandı
Doğan Babacan son yolculuğuna uğurlandı
Mp3 İndirme Adresleri
Mp3 İndirme Adresleri