DEPLASMAN GOLÜ MANTIKSIZ

DEPLASMAN GOLÜ MANTIKSIZ

DEPLASMAN GOLÜ MANTIKSIZ
DEPLASMAN GOLÜ MANTIKSIZ Harun antepli
Bu içerik 687 kez okundu.

Sepp Blatter, Avrupa Ligi’nde devam eden süreçte deplasmanda atılan gol avantajı işleminin değiştirilmesini istediğini söyledi. FIFA dergisine haftalık olarak yorumlarını aktaran Sepp Blatter , play-off diye adlandırılan maçlarda deplasmanda atılan tüm gollerin avantaj kuralının değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Futbol kavramının 1960 yılına oranla değiştiğini söyleyen Sepp Blatter aynı zamanda deplasmanda kullanılan tüm gollerin sorgulanması gerektiğini öngördü.

Eski zamanlara oranlara deplasman maçlarının, olağan rakiplere göre zor geçtiğini dile getiren Sepp Blatter Uefa ve FİFA aracılığı ile bu değerlerin değiştiğine dair açıklamalar yaptı. Eski zamanlarda oynama koşullarının uzun yolculuklar sebebi ile farklılık gösteren deplasman maçlarının günümüzde değişiklik gösterdiğini belirten Sepp Blatter statlara göre de oynama koşullarının değişiklik gösterdiğini fakat günümüzde böyle olmadığını belirtti. Sahip olunan kural sebebi ile play-off ‘un maçını deplasmanda oynamaya başlayan takımların avantaja sahip olduğunu belirten Sepp Blatter maçın uzatmaya gitmesinin ardından 30 dakika da atılması beklenen bir golün oldukça değerli olduğu söyledi. Bu sonuç doğrultusunda aynı zamanda ilk maçlarda da uzatmanın olmadığını söylemek gerek diye sözlerine devam eden Sepp Blatter bir takım haksızlıklardan dolayı futbol federasyonlarında uygulamanın değişeceğini fark eden konuşmasına devam etti.

Yapılan İngiliz futbol maçlarında, yabancı saha gol avantajı işleme alınmıyor diye sözlerini devam ettiren Sepp Blatter bazı kural değişikliğinin uygulamaya alınması gerektiğini belirtti. Amerika Ulusal Futbol Liginin sahip olduğu uygulamanın değişikliğe doğru gideceğini belirten Sepp Blatter aynı zamanda Kuzey Orta Amerika, Karayipler’nde de bazı değişiklikler olacağı konusunda tepki verdi. İşleme alınacak olan bu organizasyonlar aracılığı ile deplasmanda kullanılan gol 90 Dakika da avantaj sağlayarak olağan uzatmaların geçerliliğini yitirmesine sebep olacağı konusunda kesin bir yargıya varıldı. Ana haberler adı altında yer alan deplasman golü mantıksız en son dakikalar aracılığı ile tekrardan karşınızda olacağız.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti