Dijital Pazarlamada Facebook Kullanımının Önemi

Dijital Pazarlamada Facebook Kullanımının Önemi
Dijital Pazarlamada Facebook Kullanımının Önemi Admin
Bu içerik 678 kez okundu.

İnternet kullanımının artması ile hayatımızın parçası olan sosyal ağlar arasında en popüler olan facebook platformu son yıllarda özellikle firmalar tarafından tercih edilen reklam araçları arasında yer almaktadır. Türkiye’de 30 milyonda fazla facebook kullanıcısı olduğunu düşünürseniz firmanızın reklamı için bu kitlenin doğru kullanılması gerekmektedir.

Özellikle kurumsal firmalar için oluşturulacak reklamlarda başarı sağlanması için bu alanda hizmet veren tecrübeli dijital ajans seçilmesi önemli konular arasındadır.

 

Firmaların Facebook Hesapları

 

Özellikle kitle bazlı reklam yapma imkanı sunan facebook platformu bu sebepten dolayı şirketlerin reklam amaçlı ilgi odağı olmaktadır. İlk olarak markanızı başarılı bir şekilde anlatacak ve iletişim bilgilerinizin bulunduğu facebook sayfası oluşturarak başlayabilirsiniz. Fakat hem sayfa reklamı hem de sayfaya ziyaretçi kazandırmak için yapılması gereken reklam çalışmalarını profesyonel ellere bırakmanızda daha çok fayda vardır.

 

Dijital reklam ajansları şirketinizin profiline uygun anahtar kelimesi ve kitle seçimi ile kısa sürede facebook sayfanızın duyulmasını sağlayacaktır.

 

Facebook Sayfanızı Müşterilerinizi Duyurun

 

Reklam olarak facebook sayfanıza gelen kişilerden daha etkili kullanıcı mevcut müşterilerinizin facebook sayfasını beğenmesidir. Özellikle sadık müşteri sınıfındaki bu tür kitle sayfalarınızın tanıtım ve reklamda etkili bir rol olmaktadır. Firmanızı bilen bir kitle olmasından dolayı yapacağınız her türlü kampanya ve duyurulara anında reaksiyon göstereceklerdir.

 

Web Sitelerinizi ve Uygulamalarınızı Facebook İle Etkileşimli Kullanma

 

Marka tanıtımının ilk adımı olan web sitelerinn ya da uygulamaların kesinlikle facebook ile etkileşim içinde kullanılması gerekmektedir. Mobil teknolojinin ilerlemesi ile her türlü gelişme ve yenilik facebook üzerinden yayılmasından dolayı sitenizin sürekli etkileşim içinde olması sayfanızın duyulmasına imkan verecektir.

 

Etkileşim yapılırken bazı durumlarda farklı servislerin kullanılmasından bu alanda dijital ajans firmaları devreye girerek ihtiyacınız olan bütün düzenlemeleri yapmaktadır. Facebook sayfanız için özel oluşturulacak eklenti ve uygulamalar ile güven verici bir sayfa olmanızın temelleri atılmış olacaktır.

 

Facebook Kitle Takibi Yapılması

 

İnternet alanının her bölümünde kitle takibi önemli olduğunda facebook alanında markanızı pazarlamak için kitle tespit ve takibi yapılması önemli konular arasında olmaktadır. Özellikle sizinle aynı sektör ve ürün grubu olan firmaların varsa sayfalarını analiz ederek kullanıcıların ne tür paylaşımlara reaksiyon verdiğini tespit edebilirsiniz.

 

Tanıtım İçin En Etkili Yol Kampanya Kullanımı

 

Son yıllarda en çok moda olan facebook sayfa reklamları arasında çekiliş ve yarışma düzenleme etkinlikleri olmaktadır. Belirlediğiniz kitleye uygun yapacağınız bu tür etkinlikler ile sitenizin çok daha hızlı duyulmasını sağlayabilirsiniz.

 

Aktif Bir Sayfa Güven Unsurudur.

 

Birçok firmanın facebook gibi platformlarda duyulamamasının en büyük nedenleri etkin ve aktif bir şekilde sayfa kullanımı yapmamasıdır. Genelde firmalar ilk başlarda çalışmaları yapıp kenara attıkları için sayfaları da popüler olmamaktadır. Bu konuda eğer firmanızda sosyal medya hesaplarınızı yönetecek çalışanlarınız yoksa sosyal medya hesaplarınızın yönetimi için dijital ajanslar ile anlaşarak yapabilirsiniz.

 

Ölçme, Toplama ve Analiz

 

İnternetin muhteşem üçlüsü olarak tabir edilen bu terimler facebook üzerinde de aktif reklam kampanyaları yapmanıza imkan vermektedir. Oluşturduğunuz reklam tanıtımlarının facebook sayfanız üzerindeki etkisini detaylı şekilde görebilmenizi sağlayan facebook analiz araçları ile kullanıcıların bütün hareketleri takip edebilirsiniz. Topladığınız bu veriler ile gelecek reklam programlarını daha etkin bir şekilde oluşturmanızı sağlayabilirsiniz.

 

Facebook Tanıtımlarınız İçin Neden Bizi Seçmelisiniz.

 

Ver toplama ve analiz işlemleri tecrübe gerektiren süreçler olmasından dolayı bütçenize uygun çalışmaları bu alanda tecrübelerimiz ile sizler için yapıyoruz. Özellikle facebook çalışmalarının sürekliliği için sosyal medya hesap yönetim hizmeti ile herhangi bir işlem yapmadan bütün çalışmalarınız tarafımızdan yapılmaktadır.

 

Firmamız Dijital ajans sektöründe şirket yapısı sayesinde kurumsal firmaların bütün ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Uysal ve Vali Şahin İBB birimlerini görev başında ziyaret etti
Başkan Uysal ve Vali Şahin İBB birimlerini görev başında ziyaret etti
İstanbul Nostaljik Tramvayına kavuştu
İstanbul Nostaljik Tramvayına kavuştu