Dikkat eksikliği tedavisine yardımcı kitaplar

Dikkat eksikliği tedavisine yardımcı kitaplar
Dikkat eksikliği tedavisine yardımcı kitaplar Admin
Bu içerik 979 kez okundu.

Dikkat eksikliği, son on yıldır gitgide daha fazla teşhis konulan bir rahatsızlıktır. Genellikle hiperaktivite bozukluğu ile birlikte görülmektedir. ADHD sendromu olarak da bilinen dikkat eksikliği, 4 yaşından itibaren, yani okul öncesi dönemde teşhis edilebilen bir rahatsızlıktır. Tedavi edilmemesi halinde, ergenliğe ve hatta yetişkinlik döneminde dahi sirayet etmektedir. Dikkat eksikliği belirtileri arasında; dikkatsizlik ve aşırı hareketlilik, unutkanlık, tepkilerin kontrolsüzlüğü ve kolayca başka şeylere sapma alışkanlığı vardır. Çocuk nüfusunun yaklaşık %5’ini etkilediği tahmin edilmektedir. Erkek çocuklarda daha sık görüldüğü bilinmektedir. Dikkat eksikliğinde, dikkat süresi kısa ve dikkat kalitesi yetersizdir. Bu nedenle, bu sendromdan mustarip çocuklar akademik anlamda çoğunlukla başarısız olurlar.

Dikkat bozukluğu nasıl tedavi edilir?

Bu durum, zekaları ile ilgili bir sorun değildir. Çok zeki çocuklar dahi dikkat eksikliği sendromuna sahipse, akademik anlamda başarısız olabilir. Zira dikkati toplayamama, beraberinde organizasyon yetersizliği ve odaklanamama gibi ek problemler getirmektedir. Dolayısıyla, sınavlarda başarısız olmak bu sendroma sahip çocuklarda sıklıkla görülen bir özelliktir. Dikkat eksikliği tedavisi mümkün olup, doğu araçların kullanımı ile çocukların akademik başarılarını artırmak mümkündür. Bu tedavi, çocuk kadar ebeveynlerini ve hatta öğretmenleri dahi kapsayacak kadar ayrıntılıdır. Dikkat eksikliği kitapları ise, tedavinin önemli bir parçası olup ilk olarak denenmesi gereken şeyler arasında yer almaktadır. Nitekim usulüne uygun ve uzmanlar tarafından hazırlanmış dikkat eksikliği kitapları, bazen başka hiçbir şeye gerek duyulmadan sorunu hafifletebilecektir.

Dikkat testleri ve dikkat eksikliği kitapları

Başaran Yayınları, bu doğrultuda hazırladığı dikkat eksikliği ve zeka geliştirme kitaplarını satışa sunmuştur. Dikkat eksikliği kitapları kategorimiz, set halinde ve yaş gruplarına uygun şekilde hazırlanmış çok sayıda seçenek barındırmaktadır. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyine hitap eden kitaplarımız mevcuttur. Her bir yaş grubunun ihtiyaçları farklı olduğundan, kitapların içerikleri de değişiktir. Dikkat eksikliği kitapları setlerimiz, çocuğunuzun dikkatini geliştirmesine ek olarak motor becerilerini yükseltecek, kısa süreli organizasyon yeteneklerini artıracak ve sınavlarda daha başarılı olmalarını sağlayacaktır. Siparişlerinizi kapıda ödeme veya kredi kartına taksit seçenekleriyle ödemeniz mümkündür. Kargo ile Türkiye’nin her yerine teslimat yapılmaktadır. http://www.basaranyayinlari.com.tr/DIKKATI-GELISTIRME,LA_207-2.html

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğan Babacan son yolculuğuna uğurlandı
Doğan Babacan son yolculuğuna uğurlandı
Mp3 İndirme Adresleri
Mp3 İndirme Adresleri