Erdoğan'ın o sözü Ankara Üniversitesi'nde final sorusu oldu

Geçtiğimiz gün KADEM'in açılışında 'Çalışıyorum diye annelikten imtina eden bir kadın yarımdır' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri Ankara Üniversitesi'nde final sorusu oldu.

Erdoğan'ın o sözü Ankara Üniversitesi'nde final sorusu oldu
Erdoğan'ın o sözü Ankara Üniversitesi'nde final sorusu oldu Admin
Bu içerik 1532 kez okundu.

Birgün'ün haberine göre, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin Toplumsal Cinsiyet ve Medya dersinin 2015-2016 bahar dönemi final sınavında öğretim üyesi, öğrencilere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Çalışıyorum diye annelikten imtina eden bir kadın, aslında kadınlığını inkar ediyor demektir. Anneliği reddeden, evini çekip çevirmekten vazgeçen kadın, iş dünyasında istediği kadar başarılı olsun eksiktir, yarımdır" sözünü sordu.

Soruda öğretim üyesi, "Cumhurbaşkanı'nın bu açıklamasını, derste işlenen ve sorumlu olduğunuz kaynaklar çerçevesinde, ilgili bütün kavram ve kuramsal yaklaşımlarla tartışınız" dedi.

'ANNELİĞİ REDDETMEK İNSANLIĞIN YARISINDAN VAZGEÇMEKTİR'

Geçtiğimiz günlerde KADEM hizmet binası açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Evinin hanımı, çocuklarının annesi olan kadınlar iş hayatında da artarak temsil edilmeye başladı. İş gücüne katılma oranı artık yüzde 32'ye yaklaşmış oranda. Kadının iş hayatındaki konumu onun anneliğini asla geriye atmamalıdır. Çalışıyorum diye annelikten imtina eden bir kadın, aslında kadınlığını inkar ediyor demektir. Anneliği reddeden, evini çekip çevirmekten vazgeçen kadın, iş dünyasında istediği kadar başarılı olsun eksiktir, yarımdır. Kadın insanın yarısıdır. O yarısı olmazsa insan da olmaz. Anneliği reddetmek insanlığın yarısından vazgeçmektir"ifadelerini kullanmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Emlak Bulma Adresi
Emlak Bulma Adresi