Erkeklerin Olmazsa Olmazı Kehribar Tesbih Modelleri Takıhan'da

Erkeklerin Olmazsa Olmazı Kehribar Tesbih Modelleri Takıhan'da
Erkeklerin Olmazsa Olmazı Kehribar Tesbih Modelleri Takıhan'da Admin
Bu içerik 1053 kez okundu.

 

Kehribar ve Özellikleri

Kehribar çamgiller familyasından olup bir çam türü olan Pinus succinifera ağaçlarının fosilleşmiş reçinesidir. Genellikle takı, tesbih ve eşya üretiminde kullanılan açık sarıdan kızıla doğru çeşitli renklerde, yarı saydam, kolay kırılabilen ve bir yere gömüldüğü zaman ufak cisimleri kendine çekebilme gibi özelliğe sahip bir fosildir.

Çok beğenilen kehribar tesbih süs eşyalarının yanı sıra kullanılan taşın içinde ki böcek, yaprak ve çiçek kalıntıları hiç bir zaman bozulmayacak şekilde mumyalanmış olup eski devirler hakkında bilgi sahibi olunmasına yardımcı olmaktadır.

Kehribar çeşitli kadın eşyalarının dışında tesph ve ağızlık da yapılmaktadır. Türkiye de genellikle kehribar göterişli tespih yapımında kullanılmaktadır.

Bir çok hastalığa iyi gelen kehribar günümüzde tesbih modellerinde en sık kullanılan taşlar arasında olup sadece kehribardan yapılan tespihin bile bu hastalıklara iyi geldiği söylenebilir. Çünkü kehribarın etki etmesi için sadece vücutla temas etmesi yeterlidir.

Kehribar Tesbih Modelleri
Son derece değerli ve faydalı olan kehribarın tespihide kendisi kadar kıymetlidir. Günlük yaşantımızda sıklıkla kullanılan ve modası hiç geçmeyen kehribar tesbih modelleri sıkma kehribar tespihler, damla kehribar tesbih ve ateş kehribar tespih modelleri mevcuttur. Özellikle sıkma kehribar çeşitleri Osmanlı dönemlerinde sıklıkla kullanılan tespih türü oldu bilinmektedir. Kehribar tespihler tespihlerin en üst grubunda olması dolayısıyla hediyelik eşya seçimlerinde en çok kehribar tespih tercih edilir.

Kehribar Boncuklarının Yapımı

     Sürekli kullanım dahilinde sıklıkla temizleme gerektiren bir taştır. En az 15 günde bir temizlemek ve negatif enerjiden arındırmak gerekir. Taşın temizlenmesi için yapılması gereken kehribar boncukları akan su altında 5 dakika süreyle tutulmalıdır. Bu sayede bütün negatif elektirik atılır ve taş faydalarını etkili halde göstermeye başlar.

En özel ve en nadide kehribar tesbih modellerini Takıhan.com da bulabilir dilediğiniz ürüne kapıda ödeme ve ücretsiz kargo avantajlarıyla ulaşabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için : http://www.takihan.com/

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti