Erkeklerin Vazgeçilmez Aksesuarı Kehribar Tesbih

Erkeklerin Vazgeçilmez Aksesuarı Kehribar Tesbih
Erkeklerin Vazgeçilmez Aksesuarı Kehribar Tesbih Admin
Bu içerik 1150 kez okundu.

 

Kehribar Tesbih

Kehribar tesbih aksesuarı erkekler tarafından tercih edilen bir takı çeşitidir. El alışkanlığı, yaşam tarzı ve stilin en büyük tamamlayıcısı olan tesbihler birbirinden farklı modeller, renkler  ve desenlerle karşımıza çıkmaktadır. Özellikle oltu ve kehribar tesbih modelleri kalitesi ve taşının ünüyle en çok tercih edilen çeşitler arasında yer almaktadır. Kehribar'ın kendine has bir renginin ve sertliğinin bulunması da tesbihlere ekstra olarak özellikler katmaktadır. Bunun yanı sıra sadece tesbihlerde değil diğer takı üretimlerinde de kehribar taşının kullanıldığını görebilmek mümkün. Ayrıca fosilleşmiş çam ağaçlarından üretilen kehribar dünya genelinde değerli taşlar listesindedir.

Kehribar Tesbih Üretimi

Bir çok aşama sonucunda meydana gelen kehribar, ustaların ufak kehribar taşlarının üzerinde sürekli iş sürdürmesiyle (zımpara) meydana gelmektedir. Kehribar taşının el ile sürekli olarak işlenmesi ve dikkatli bir iş gücü gerektirmesi de kehribarı günümüzde daha değerli kılmaktadır.

Tesbihlerin Olmazsa Olmazı İmame

   Tesbihin olmazsa olmazı imameler tesbihin daha şık ve kaliteli görünmesini sağlamaktadır. Tesbihin bittiği noktaya monte edilen imameler tesbihin kalitesini ve şıklığını büyük derecede etkilemektedir diyebiliriz. Özel işçilik ile üretilen imameler genellikle gümüş maddesinden yapılmaktadır ve tesbihler böylelikle daha da değerli kılınmaktadır.

Kehrbar Taşının Faydaları

     Kehribar tesbih veya taşının en dikkat çeken özelliği hafif, yumuşak ve saydam bir yapıya sahip  olmasıdır. Bunun yanı sıra turuncumsu bir renk taşıyan kehribarlar bu özellikleri sayesinde ayırt edilme özelliğinide kolaylaştırmaktadır.
İnsan sağlığına olumlu etkilerinin bulunduğu kehribar taşı astım, bronşit gibi solunum yolu hastalıklarında kehribar taşı ile iyileşmesi önemli katkılarından olup sindirim sistemine de iyi geldiği, bağırsakların düzenli çalışmasında etkili olduğu uzmanlar tarafıdan gözlemlenmiştir.

Takıhan'ın Kehribar Tesbih Modelleri

Bir çok özelliği bünyesinde barındıran kehribar tesbih modelleri bir çok model ile de karşımıza çıkmaktadır. Bu modellerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz; Damla, sıkma ve ateş kehribar tesbih modelleri başta gelen çeşitlerdir.

Birbirinden farklı tasarıma sahip kehribar tesbih ürünlerine ulaşabilmek veya daha yakından inceleyebilmek için Takıhan'ın web adresini veya şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için : http://www.takihan.com

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony, EMI Music Publishing'i $ 1.9bn anlaşma ile satın aldı
Sony, EMI Music Publishing'i $ 1.9bn anlaşma ile satın aldı
Hollandalı, Avustralya, MH17'yi düşürmenin arkasında Rusya diyor
Hollandalı, Avustralya, MH17'yi düşürmenin arkasında Rusya diyor