Güzel Bir Gülümseme için Diş Beyazlatma

Güzel Bir Gülümseme için Diş Beyazlatma
Güzel Bir Gülümseme için Diş Beyazlatma Admin
Bu içerik 403 kez okundu.

 

Diş sağlığının ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinir. Beyaz ve temiz dişler her zaman insanı mutlu eden ayrıntılardır. Diş beyazlatma estetik diş hekimliğinde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Güzel ve sağlıklı bir gülümseme için en uygun çözüm diş estetiğidir.

Tüm bireyler farklı diş tonlarında diş minesine sahiptir. Bu genetiktir ve bazı dişler gelişimi sırasında bundan etkilenebilir. Bununla birlikte, en yaygın sorun, dişleri maruz bıraktığımız şeyler yüzünden zamanla aldığı renk değişimleridir. Renklenmenin başlıca nedenleri sigara, renkleşmeye neden olabilecek yiyecek ve içeceklerdir. Diş temizliğinde plak ve diş taşları temizlenebilir, ancak bazı renk değişikleri diş minesine nüfuz eder. Bu diş temizliği ile giderilemez. 1980'lerin sonundan beri, diş hekimliğinde tatmin edici bir diş rengini geri kazanmak için bir seçenek olarak diş ağartma(bleaching) kullanılmaya başlanmıştır.

Beyazlatma uygulamasından önce özellikle dişetlerinizin sağlıklı olması önemlidir. Dişetleriniz sağlıklı değilse önce gerekli tedavilerin yapılması önemlidir. Dişeti iltihabi ve diş taşları var ise tedavileri yapılmalıdır.

Diş Beyazlatma Çeşitleri

Diş beyazlatma için temel olarak iki seçenekten bahsedilebilir.

Ev tipi diş beyazlatmada  dişe uygun bir kalıp hazırlanır ve  içine beyazlatıcı jel yerleştirilerek tedavi ev ortamında uygulananır. Diş hekimi ziyaretinde hastaya ağartıcı plaklar, ağartıcı jel ve ağartma talimatları verilir. Hazırlanan bu plak gün içinde en az 4-6 saat kullanılacak şekilde ortalama iki hafta süre ile kullanılır. Evde yapılan diş beyazlatmalarında jeli fazla uygulamamak önemlidir aksi takdirde plak içinden taşan jel diş etlerine zarar verebilir.

Diş beyazlatmada diğer yöntem ise ofis tipi beyazlatmadır. . Çok daha kısa sürede etkin bir ağartma sunar. Dişlerin üzerine sürülen beyazlatma jeli UV ışını ya da lazer yardımıyla aktif hale getirilebilir. Genellikle tek seansta etkin bir beyazlatma sağlanır..

Diş beyazlatma için kullanılacak ürünlerin sağlık açısından güvenilir olması gerekmektedir. Ayrıca tedavi sırasında oluşabilecek komplikasyonların önüne geçmek içindiş beyazlatma işlemi mutlaka diş hekimi tarafından yapılmadır. Dişlerinizin sadece 2 ya da 3 renk tonu bile açılması gülüşünüzde olumlu etkiler yaratır.

Kaynakhttp://www.adadent.com.tr/dis-beyazlatma

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet     2017-12-26 klinikte beyazlatma ne kadar sürede yapılır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
istanbul escort