Haber Okumak Artık Daha Tarafsız

Çipli Kimlik Kartları Yaygınlaşıyor. Bu haber sizleri de her açıdan ilgilendirecek.

Haber Okumak Artık Daha Tarafsız
Haber Okumak Artık Daha Tarafsız
Bu içerik 661 kez okundu.

Çipli Kimlik Kartları Yaygınlaşıyor. Bu haber sizleri de her açıdan ilgilendirecek.

Nüfus cüzdanlarının yerine geçecek olan çipli kimlik kartlarının dağıtımı Kırıkkale'deki pilot uygulamadan sonra 10 ile daha yaygınlaştırılacaktır.

  
En tarafsız haber kaynağından alınan bilgilerde Rize, Trabzon ve Artvin’de kimlik kartı müracaatları alınmaya başlanırken, daha sonraları uygulama Erzincan, Erzurum, Adıyaman, Aksaray, Burdur, Uşak ve Yalova'yı kapsayacak biçimde genişletilecek. 2017 yılının ocak ayından itibaren ise tüm Türkiye’de çipli kimlik kartları verilmeye başlanacak.

PEKİ NASIL BAŞVURU YAPACAKSINIZ? Bu soruya cevap şu şekilde verilebilir.

Başvuru yapmak için elimize haberler geldi. Çipli kimlik kartı almak için 15 yaşından büyük olanların yurt içinde ilçe nüfus müdürlüğüne, yurt dışında bulunuyor iseniz dış temsilciliklere bizzat başvuru yapmanız gerekmektedir. Bunun için size en yakın nüfus müdürlüğüne başvurabileceğiniz gibi, herhangi bir nüfus müdürlüğe de başvuru yapabileceksiniz.

 

 Başvuru yapmak için ilçe nüfus müdürlüğüne randevusuz gidebileceğiniz gibi zaman kaybını önlemek amacı ile randevu alarak da gidebileceksiniz. Galeri haber ile bilgileri daha detaylı görebilir zihninizde haberin anlam ifade etmesini sağlayabilirsiniz.


Çipli kimlik kartına başvuru yapmak için son 6 ay içinde çekilmiş 1 biyometrik fotoğraf ve kimlik beyanı için nüfus cüzdanı, ehliyet gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı bir belgenin olması yeterli görülmektedir.

Başvuru sonrasında kişilere başvuru belgesinin bir nüshası verilecek.

15 yaşını doldurmayan çocuklar için velileri ya da vasileri başvuru yapabilecek. Talep edilmediği sürece 15 yaşını doldurmamış çocukların kimlik kartlarında fotoğraf yer almayacak.
Haberin devamına
http://www.okuhaber.com dan ulaşabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cengiz Ünder,
Cengiz Ünder, "Yılın En Başarılı Yabancı Genç Oyuncusu" seçildi
Elit U15 Türkiye finallerinde grup maçlarının 2.günü tamamlandı
Elit U15 Türkiye finallerinde grup maçlarının 2.günü tamamlandı