takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle
Bacaklardaki Uyuşma, Bel Fıtığı Habercisi…

Bacaklardaki Uyuşma, Bel Fıtığı Habercisi…

Bacaklardaki Uyuşma, Bel Fıtığı Habercisi…
Bacaklardaki Uyuşma, Bel Fıtığı Habercisi… Harun antepli
Bu içerik 879 kez okundu.

Bel ağrısı tek başına pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Çevresel ve fiziksel etmenlerle meydana gelen bel ağrısının genellikle 2 günden uzun sürdüğü durumlarda doktora gidilmesinde fayda olacağına dikkat çeken Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Yıldızhan, bel ağrısının tek başına da farklı hastalıkların habercisi olabileceğini ifade etti.

 

Doç. Dr. Yıldızhan, iltihaplanma, tümör gibi oluşumların yanı sıra akciğer, böbrek, karaciğer ve diğer organlardan köken alan hastalıkların belirtisi olarak da bel ağrısının ortaya çıkabileceğini vurguladı.

 

Bel Ağrısı ile Gelen Bacak Ağrısına Dikkat

 

Ankilozan spondilit adı verilen romatizmal bir hastalığın belirtileri arasında da bel ağrısının bulunduğunu sözlerine ekleyen Yıldızhan, bel ağrısına bacak ağrısı da eşlik ettiği zaman farklı bir rahatsızlık olabileceğinin düşünülmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

Sürekli devam eden, oturunca ya da uzanınca geçen, hareket edince şiddetlenen bel ve bacak ağrılarında mutlaka bir uzman doktora muayene olunması gerektiğini belirten Doç. Dr. Ahmet Yıldızhan, bel fıtığının en önemli belirtileri arasında bel ve kalça bölgesindeki ağrılar olabileceğinden bahsetti. Bu ağrılara ek olarak bacak ağrısının da ortaya çıkabileceğinin unutulmaması gerektiğini ifade eden Yıldızhan, bacaklarda meydana gelen uyuşma, ağrı ve güç kaybının bel fıtığının habercisi olduğunu vurguladı.

 

Doç. Dr. Ahmet Yıldızhan, ‘’Bel ağrısı tek başına pek çok farklı nedenden ortaya çıksa da bacak ağrısı da sürece dahil olunca farklı rahatsızlıkları göz önünde bulundurmak gerekir. Bel fıtığı bu noktada ilk akla gelenler arasında yer alsa da bel kayması ya da dar kanal hastalığı da aynı belirtilere sahip hastalıklar arasında yer alır. Dar kanal hastalığında bel bölgesindeki ağrıya ek olarak bacak ağrısı genellikle iki taraflı meydana gelir. Ağrının yanı sıra bacaklarda güç kaybı ve uyuşma da dar kanal hastalığının belirtileri arasında yer alır. Bel kaymasının belirtileri arasında da bel ağrısı ile birlikte ortaya çıkan bacak ağrısı vardır. Tüm bu durumlarda gecikmeden bir uzman doktora muayene olmak gerekir’’ dedi.

 

Bel ve Bacak Ağrısı ile Teşhis Edilen Hastalıkların Tedavileri

 

Bel ve bacak bölgesinde ağrıya neden olan rahatsızlıklar mutlaka tedavi edilmesi gereken türde rahatsızlıklardır’’ şeklinde açıklama yapan Doç. Dr. Ahmet Yıldızhan, dar kanal, bel fıtığı ya da bel kayması gibi rahatsızlıkların uzun vadede kişilerin yaşam kalitesini düşüren, hareketlerini kısıtlayan ve kalıcı hasarlara neden olabilecek rahatsızlıklardan olduğunu dile getirdi. İlaç tedavisi, fizik tedavi, enjeksiyon ya da ameliyat gibi farklı çözümleri olan bu hastalıkların tedavisinde erken teşhisin çok önemli olduğuna değinen Yıldızhan, bu nedenle 2 günden uzun süren bel ve bacak ağrısına sahip olan kişilerin mutlaka bir uzman doktora muayene olmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

 

Nöroşirurji Uzmanı

Doç. Dr. Ahmet Yıldızhan

www.ahmetyildizhan.net

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tam kapanmada Denizli Büyükşehir hizmetleri kesintisiz sürecek
Tam kapanmada Denizli Büyükşehir hizmetleri kesintisiz sürecek
Denizli Büyükşehir can dostları unutmadı
Denizli Büyükşehir can dostları unutmadı