takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
Ölümlü Trafik Kazasında Sigorta Ödemesi Hangi Yollarla Alınır

Ölümlü Trafik Kazasında Sigorta Ödemesi Hangi Yollarla Alınır

Ölümlü Trafik Kazasında Sigorta Ödemesi Hangi Yollarla Alınır
Ölümlü Trafik Kazasında Sigorta Ödemesi Hangi Yollarla Alınır
Bu içerik 2143 kez okundu.

 

Trafik kazaları geride birçok acı ve trajediyi bırakıyor. Vefat edenlerin baktığı ve sorumluluğunu üstlendiği insanlar bir anda ortada kalıyor. Ne yapacaklarını şaşırıyorlar adeta, hem güvenip inanıp yaslandıkları bir kişiyi kaybettiler hem de maddi destekten yoksun kaldılar. Ancak bununla ilgili tazminat hukuku devreye giriyor. Araçlarımıza hiç istemeyerek yaptırdığımız, hatta ne işe yarıyor bu diye çok defa eleştirdiğimiz trafik sigortasının amacı tamda bu. Trafik kazalarında mağdur olan vatandaşların en azından maddi kayıplarını karşılamak.

Sigorta poliçelerinin kapsamı her yıl değişiyor. 2018 yılı teminat limiti 360 bin lira olarak belirlendi. Trafik kazasında vefat eden kişi tazminat hesaplama yöntemlerine göre belirlenecek tazminatın en üst limiti 360 bin liradır. Bu tazminat Hayatını kaybeden kişinin yakınlarına ödenir. Trafik kazası sonucu hayatını kaybeden kişinin yaşı maaşı ve o dönemde aldığı maaşı tazminat miktarını belirler. Tabi yine geride kalanların yaşı, hayatını kaybeden kişiye yakınlığı ve ne kadar destek aldığı da tazminat hesabında önemli kriterlerdendir. Bu ödeme Destekten Yoksun Kalma Tazminatı Olarak adlandırılır.

Ölümlü Trafik Kazasında Sigorta Ödemesi en hızlı sonucu ulaşacak tazminat türlerindendir. Sigorta şirketleri devletin belirlediği kıstasları göz önünde bulundurarak mağduriyetler daha fazla artmasın diye Destekten Yoksun Kalma Tazminatı konusunda ödeme yapmaktadırlar. Hasar Danışmanlık Şirketleri bu konuda dosya alabilmek için insanlara çok kısa sürelerde tazminatlarını alabileceklerini vaat etmektedirler ancak işin gerçek yüzü öyle değildir.

Kaza sonrasında öncelikle adli sürecin tamamlanması gerekmektedir. Ölümlü ve yaralanmalı Trafik kazalarında mutlaka bir soruşturma açılır. Bu soruşturmanın ne kadar süreceği kazanın içeriği ile ilgilidir. Ancak ilk 15 günlük süreçte kazanın evrakları (kaza tespit tutanağı, ifadeler, ölüm raporu… )tamamlanır. İkinci aşama olarak da bilirkişi raporu beklenir. Ancak bu süreçte sigorta firması vefat eden kişinin Defin ve Cenaze giderlerini karşılaması gerekir.

Trafik kazasıyla ilgili dosya tamamlandığında yasa gereği önce sigorta şirketine başvuru yapılır. İlk inceleme aşaması yaklaşık iki hafta sürer. Sigorta şirketi eksik belge talebinde bulunabilir. Eksik evrak tedarik edilip şirkete teslim edildiğinde yine 15 günlük bir zaman kazanır sigorta firması. Bu şekilde eksik evrak var denilerek süreç uzatılarak, zaman kazanmaya çalışılabilir. Ama normal süreç işlerse ölümlü trafik kaza tazminatı 45 gün içerisinde ödemesi gerekmektedir.

Kaynak: https://www.kazadatazminat.com/olumlu-trafik-kazasi-tazminati

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek