takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
Yeni İğne Oyaları Ve Modelleri

Yeni İğne Oyaları Ve Modelleri

Yeni İğne Oyaları Ve Modelleri
Yeni İğne Oyaları Ve Modelleri
Bu içerik 2175 kez okundu.

 

Yeni iğne oyaları en popüler el işçilik ürünlerinden bir tanesidir. Çeşitli desenlerde ( çiçek, logo, hayvan vs…) yapılması da bu ürünlerin uzun süreli olmasında etkilidir.  Türkiye’ye özgü bir dantelin günümüze kadar gelmesi ve zamanın en büyük mirasçısı olması da önemini artırmaktadır. El işçilik ürünleri arasında her ürüne dikilmesi ve gündelik yaşamın izlerinden ürünleri kurtarması da yeni bir şekil kazandırılması konusunda da adımlar atılmasını sağlamaktadır.

Yeni iğne oyaları kendi içinde birçok alt dallara da ayrılmaktadır. Kullanılan ürünün yapısına ve şekline göre de isimlendirilmektedir. Örneğin: boncuklu iğne oyaları genellikle boncukların sık kullanımı ile işlenmektedir. Ve diğer iğne oranlarına nazaran daha çok renk ve çeşitte üretilmektedir. Çeşitli desenlerin verilerek de üretildiği yeni iğne oyaları her ürün üzerinde ve kenarlarında da kullanılmaktadır.

Rahat Bir Kullanım Alanı İçinde Yeni İğne Oyaları

Büyük bir emek ve dikkatli çalışmanın ürünü olarak gündelik yaşama da şekil kazandıran ürünlerin üzerinde sıklıkla gördüğümüz iğne oyalarının yapımı titiz bir çalışmayı gerektirmektedir. Seri üretim ile üretilen ürünlere oranla biraz daha az sayıda üretilmektedir. Bu durum piyasada var olan durumunu ve elbette ki fiyatını etkilemektedir. İnsanların alım gücüne ve kadınların kullanım sıklığına göre de sayıları değişmektedir.

Evlerin geçmiş dönemlerde en güzel süs ögesini oluşturan yeni iğne oyaları artık her tür ürün üzerinde de kolaylıkla işlenmektedir. El işçiliğine olan ilginin artması da bu ürünlerin sayısının artmasında etkili olmaktadır. El emeğinin adı olarak da bilinen iğne oyalarının Anadolu dan gelerek Türkiye sınırları içinde sürekli değişimi ve gelişimi yaşaması da  yeni iğne oyaları ve modellerinin büyümesini sağlamıştır.

Atılan Her Bir Neticesinde Geliştirilen Ve Büyüyen Yeni İğne Oyaları

Parça parça yapılan oyaların birleştirilerek tek bir desen oluşturulması ve işlenecek ürünün yapısına uygun bir iğne ve iplikle belirli zaman aralığında üretilmesi yeni iğne oyalarının gelişmeye ve sıklıkla kullanılmaya devam ettiği konusunda bilgi vermektedir. Kullanılan her bir ürünün kalitesi ve yapısının iğne oyası örneklerini de etkilemesi kadınların daha çok emek isteyen bir ürünü üretmelerinde öne çıkmalarını sağlamaktadır. Zahmetli ve belirli bir aralıkta üretimi gerçekleşen yeni iğne oyaları ile zaman ve ürün arasında değişim en belirgin hali ile gösterilmektedir.  Türkiye’nin mirası ve genç kızların bir numaralı çeyiz ürünü olması da iğne oyaları ile şekillenen ürünlerin hala daha üretilmeye devam edilmesini açıklamaktadır.

Türkiye El İşçilik Ürünlerinde Öne Çıkmaya Devam Ediyor

Bir ürünün üretimi özellikle el işçiliği sonucu üretilmesi uzun zaman diliminde belirli bir çalışmanın ürünü olarak kendini göstermektedir. Yeni iğne oyaları da gelişmenin yaşandığı dünyada ve ülkemizde geçmişte yaşayan birçok kültür hakkında da bilgi vermektedir. Üzerinde bulunan desenler ve yapımı o dönemdeki kadınların ve sosyal yaşamın izlerini aktarmaktadır. Bu nedenle el işçilik sanatı olarak da adlandırılan birçok Türkiye’ye özgü ürünün teknoloji ile yeniden şekil kazanarak ve aynı zamanda da kendi kimliklerini korumaya da devam etmesi  geçmişin gelecek içinde yeniden birleşmesini göstermektedir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek