takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
Hollandalı, Avustralya, MH17'yi düşürmenin arkasında Rusya diyor

Hollandalı, Avustralya, MH17'yi düşürmenin arkasında Rusya diyor

Rusya, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un, Hollanda'nın bulguları desteklemek için “hiçbir şey” sağlamadığını söyleyerek ve “kendi politik hedeflerine ulaşmak için” sadece spekülasyon yaptığını söyleyerek, herhangi bir sorumluluğu reddetti.

Hollandalı, Avustralya, MH17'yi düşürmenin arkasında Rusya diyor
Hollandalı, Avustralya, MH17'yi düşürmenin arkasında Rusya diyor
Bu içerik 1537 kez okundu.

 

Lavrov, Hollandalı bir bakan tarafından “BUK'un [füze] Rusya'dan geldiğine dair hiç kuşkusuz şüphe duyduklarını söyledi . Bu iddiaları kanıtlayan gerçekleri sordum. Bana hiçbir şey vermedi. ”

Doğu Ukrayna'daki Rus yanlısı isyancıların toprakları üzerinde uçarken füzenin uçağa çarpmasıyla Amsterdam'dan Kuala Lumpur'a giden yolda 298 kişinin hepsi öldü.

Ölenlerin çoğu Hollandalılardı, fakat gemide Avustralyalılar da dahil olmak üzere 17 millet vardı.

“ Downing uçuş MH17 ait düşünülemez ıstıraba neden,” Hollanda liderliğindeki Ortak Soruşturma Ekibi (JIT) en son bulgular bir gün sonra Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok söyledi.

“JIT'in sonuçlarına dayanarak, Hollanda ve Avustralya, Rusya'nın MH17'de kullanılan BUK kurulumunun uygulanmasından sorumlu olduğuna ikna oldu” diye ekledi.

“Hükümet şimdi resmi olarak Rusya'yı hesap verebilir tutarak bir sonraki adımı atıyor .”

AB ve NATO, Moskova'ya felaketin sorumluluğunu kabul etmeye çağırdı. AB'nin dış politika sorumlusu Federica Mogherini yaptığı açıklamada, Rusya'nın "hesap verebilirliği tesis etmek için tüm çabalarıyla tam işbirliği yapması" gerektiğini söyledi.

Ancak Rus savunma bakanlığı da, Perşembe günkü basın toplantısında bir kısmı JIT tarafından sunulmuş olan BUK füzesinin 1986'da Sovyetler Birliği'nde üretildiğini belirterek, “bu yıl yapılan tüm füzelerin” olduğunu belirterek bulguları reddetti. 2011 yılında hizmetten çekildi. ”

1986'da yapılan füzelerin “büyük olasılıkla Ukraynalılara ait” olduğunu ekledi.

Rus savunma bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 20 BUK uçaksavar sistemine sahip olan Ukrayna, Sovyetler Birliği'nin çöküşünden ve “askeri malzemenin bölünmesinden” sonra, “yeni bir füzenin teslim edilmediğini” söyledi.

Hollanda hükümeti, ulusların uluslararası hukuku ihlal ettiği durumlarda devlet sorumluluğunun kabul edildiğini ancak bunun “karmaşık bir yasal süreç” olduğu konusunda uyardığını söyledi.

Bildiride, “Bu, Hollanda ve Avusturalya'nın şimdi takip etmek için seçtikleri yasal yol” dedi.

Müfettişler, BUK füze sisteminin, sınır ötesindeki Kursk'tan isyancılar tarafından tutulan Doğu Ukrayna'ya giden yolunu video ve fotoğraf kullanarak yeniden yarattılar.

Hollandalı araştırmacı Wilbert Paulissen, takımın “MH17'yi düşüren BUK-TELAR'ın Rusya'daki Kursk'ta düzenlenen 53 Uçaksavar Füze Tugayı'ndan geldiğini ” belirtti.

24 Mayıs'ta gazetecilere verdiği demeçte, "53. Tugay Rus silahlı kuvvetlerinin bir parçasını oluşturuyor."

Soruşturma yetkilileri, cezai suçlamalar getirmek isteyen, füzeyi kimin ateş ettiğini söylemedi. Ancak, özellikle BUK ekibinin kimler arasında olduğu ve uçağın vurulmasını emreten daha fazla bilgi için cazip geliyorlar.

Hollanda hükümeti “çağrısında Rusya'yı neden muazzam acı ve hasar adalet yapacağını bir çözüm bulma amaçlı müzakerelere girmeye düşürülmesinin MH17 arasında.”

Bu arada, araştırma sitesi Bellingcat, JIT'in uçaktan havaya uçurulmadan önce ve sonra telsiz görüşmelerini aldıktan sonra en çok şüpheli olarak yakaladığı iki adamın ikincisini belirlediğini iddia etti.

Bellingcat, her iki erkeğin de üst düzey Rus askeri yetkilileri olduğunu iddia etti.

Bellingcat araştırmacısı Moritz Rakuszitzky gazetecilere verdiği demeçte, “Bütün noktalar merkezi bir askeri operasyona yol açıyor” dedi.

“BUK gibi sofistike bir uçaksavar cihazının taşınması ve kullanılması, ayrılıkçıların ya da askeri olmayan paralı askerlerin güvenebileceği bir şey değildir.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek