takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
İş Davalarının Özellikleri

İş Davalarının Özellikleri

İş Davalarının Özellikleri
İş Davalarının Özellikleri tanitim
Bu içerik 725 kez okundu.

Sosyal yaşantı içerisinde birçok konuda olduğu gibi iş kolları konusunda da anlaşmazlıklar çıkıyor ve bu anlaşmazlıklar hukuk dallarının ait olduğu branşlarda çözüme kavuşturuluyor. Bu dallardan birisi de davalarıdır. İş davaları işçi ile iş veren arasında geçen uyuşmazlık ve anlaşmazlık neticesinde ortaya çıkan sorunun çözümü için yetkili olan davalardır. İş davaları iş mahkemelerinde görülür. İşçi ile iş veren arasında çıkan uyuşmazlıklar neticesinde mağdur olan tarafın uğramış olduğu haksızlıkları işçi avukatı kanalı ile hukuki süreci başlatması daha kesin ve kolay bir netice elde etmelerini sağlayacaktır. Bu nedenle iş avukatları iş davaları konusunda uzman olmaları nedeni ile davanın gidişatı ve seyri konusunda müvekkilini bilgilendirebilecektir.

İş Davalarının Açılması

Noter onayı ile davalı olan taraf iş avukatına vekalet vermesi ile birlikte avukat müvekkilinin şikayetleri konusunda dava dilekçesi yazarak mahkemeye başvuruyor. Mahkeme dilekçeyi inceleyerek davanın görülmesi için taraflara müzekkere yazarak duruşma gününü belirtiyor. Duruşma günü geldiğinde taraflar ya bizzat duruşma salonunda hazır bulunuyorlar ya da avukatları kanalı ile duruşmanın görülmesini sağlıyorlar. İş davaları şikayet ve taleplerin durumuna göre süre bazında farklılıklar gösteriyor. Bazı iş davaları çok kısa sürerken bazıları ise uzun sürebiliyor.

İş Davalarının Temyiz Süreleri

İş davalarında iş avukatı tarafından verilen belgeler neticesinde mahkeme nihai kararını verdikten sonra taraflar 15 gün içerisinde verilen karara itiraz etme konusunda temyiz haklarını kullanabiliyorlar. Temyiz süresi üst mahkemenin yoğunluğuna bağlı olarak değişebiliyor. İş davalarında tarafların sunmuş oldukları belge ve bilgiler mahkemenin kararını vermesi açısından oldukça büyük önem taşıyor. Bu da davanın süresini otomatikman etkileyen unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Üst mahkemenin kararı ile birlikte dava son buluyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tam kapanmada Denizli Büyükşehir hizmetleri kesintisiz sürecek
Tam kapanmada Denizli Büyükşehir hizmetleri kesintisiz sürecek
Denizli Büyükşehir can dostları unutmadı
Denizli Büyükşehir can dostları unutmadı