404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

phpshelltr.info - Ce site web est à vendre ! - Ressources et information concernant phpshelltr Resources and Information.

phpshelltr.info

Acheter ce domaine

Le propriétaire met en vente le domaine phpshelltr.info au prix de 1300 USD!

İş Davalarının Özellikleri

İş Davalarının Özellikleri

İş Davalarının Özellikleri
İş Davalarının Özellikleri tanitim
Bu içerik 892 kez okundu.

Sosyal yaşantı içerisinde birçok konuda olduğu gibi iş kolları konusunda da anlaşmazlıklar çıkıyor ve bu anlaşmazlıklar hukuk dallarının ait olduğu branşlarda çözüme kavuşturuluyor. Bu dallardan birisi de davalarıdır. İş davaları işçi ile iş veren arasında geçen uyuşmazlık ve anlaşmazlık neticesinde ortaya çıkan sorunun çözümü için yetkili olan davalardır. İş davaları iş mahkemelerinde görülür. İşçi ile iş veren arasında çıkan uyuşmazlıklar neticesinde mağdur olan tarafın uğramış olduğu haksızlıkları işçi avukatı kanalı ile hukuki süreci başlatması daha kesin ve kolay bir netice elde etmelerini sağlayacaktır. Bu nedenle iş avukatları iş davaları konusunda uzman olmaları nedeni ile davanın gidişatı ve seyri konusunda müvekkilini bilgilendirebilecektir.

İş Davalarının Açılması

Noter onayı ile davalı olan taraf iş avukatına vekalet vermesi ile birlikte avukat müvekkilinin şikayetleri konusunda dava dilekçesi yazarak mahkemeye başvuruyor. Mahkeme dilekçeyi inceleyerek davanın görülmesi için taraflara müzekkere yazarak duruşma gününü belirtiyor. Duruşma günü geldiğinde taraflar ya bizzat duruşma salonunda hazır bulunuyorlar ya da avukatları kanalı ile duruşmanın görülmesini sağlıyorlar. İş davaları şikayet ve taleplerin durumuna göre süre bazında farklılıklar gösteriyor. Bazı iş davaları çok kısa sürerken bazıları ise uzun sürebiliyor.

İş Davalarının Temyiz Süreleri

İş davalarında iş avukatı tarafından verilen belgeler neticesinde mahkeme nihai kararını verdikten sonra taraflar 15 gün içerisinde verilen karara itiraz etme konusunda temyiz haklarını kullanabiliyorlar. Temyiz süresi üst mahkemenin yoğunluğuna bağlı olarak değişebiliyor. İş davalarında tarafların sunmuş oldukları belge ve bilgiler mahkemenin kararını vermesi açısından oldukça büyük önem taşıyor. Bu da davanın süresini otomatikman etkileyen unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Üst mahkemenin kararı ile birlikte dava son buluyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek