takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
phpshelltr.info - Ce site web est à vendre ! - Ressources et information concernant phpshelltr Resources and Information.

phpshelltr.info

Acheter ce domaine

Le propriétaire met en vente le domaine phpshelltr.info au prix de 1300 USD!

Çocuğum neden yeşil kaka yapıyor?

Çocuğum neden yeşil kaka yapıyor?

Çocuklarda yeşil kaka endişe verici olabilir, ancak genellikle endişe nedeni değildir. Yapraklı yeşillikleri yemek gibi diyet, genellikle yeşil kakaya neden olur. Aksi halde, diyare veya bakteriyel enfeksiyonlara bağlı olabilir.

Çocuğum neden yeşil kaka yapıyor?
Çocuğum neden yeşil kaka yapıyor?
Bu içerik 2109 kez okundu.

 

Kaka genellikle kahverengi, ancak günlük olarak rengi değiştirebilir. Bu genellikle endişe nedeni değildir. Çocuklardaki yeşil kakaların nedenleri, bebekler, bebekler ve çocuklar gibi yaşlarına bağlı olarak farklı olabilir.

Çocukların yeşil kakalarına neden sahip olduklarını ve ne zaman bir doktora götürdüklerini öğrenmek için okumaya devam edin.

Kakaun yeşile dönüşmesine ne sebep olur?
Tuvalet kağıdının yanında yeşil çocuğun lazımlığı.
Yeşil kaka, çocuklarda yaygın bir olay olabilir.
Kaka genellikle kahverengidir, çünkü safra içerir. Safra, karaciğerin ürettiği kahverengimsi yeşil bir sıvıdır. Kahverengi kaka genellikle karaciğer ve pankreasın normal şekilde çalıştığı ve kakaya yeterli miktarda safra eklediği anlamına gelir.

Safra kahverengimsi yeşil bir renk olduğu için bazen kakaların yeşil görünmesini sağlayabilir. Aslında, bebeklerde ve çocuklarda yeşil kaka olağandışı değildir.

Bazen, safra bir bebek ya da çocuğun beslenmesiyle karışık olmasından dolayı dışkı sarı veya hafif turuncu görünebilir.

Diyet ve ishal , çocukların kakalarının yeşile dönmesinin en yaygın nedenlerinden ikisi.

Diyet
Çocuğun kakaları yeşile döner çünkü çoğu zaman, çocuk yeşil bir şey yediler. Bitkileri yeşil yapan madde olan klorofil içeren yiyecekler kakalarımızı yeşile dönüştürebilir. Yapay gıda boyası aynı etkiye sahip olabilir.

Çocuklarda yeşil kakaya neden olabilecek besinler şunlardır:

ıspanak, lahana ve marul gibi yapraklı yeşillikler
yapay boyama içeren şeker, buzlanma veya kek
kaka yeşil veya siyah dönüştürebilirsiniz demir takviyeleri
İshal
İshal genellikle kaka renk değişikliklerinde bir suçludur. İshal, ince bağırsağın, genellikle bir virüsün neden olabileceği yeterli suyu ememediği zaman olur.

Çünkü ishal, kaka içindeki su ve elektrolit miktarını değiştirir ve malzeme sindirim sisteminden normalden daha hızlı hareket ettiği için kaka rengini değiştirebilir.

Bebeklerde ve çocuklarda görülen bazı yaygın ishal nedenleri şunlardır:

nörovirüs
Doktorların çoğu çocuğa karşı aşı yaptıkları rotavirüs
salmonella gibi bakteriyel enfeksiyonlar
antibiyotikler gibi ilaçlar
kafein
Gıda zehirlenmesi
Bir bebekte veya çocukta kronik diyare, aşağıdaki gibi altta yatan bir durumu işaret edebilir:

inflamatuar bağırsak hastalığı (IBD)
Crohn hastalığı
irritabl bağırsak sendromu (IBS)
Çölyak hastalığına bağlı gluten gibi gıda alerjileri veya intoleransları
hipertiroidizm
Kanser , bu çok nadir olmasına rağmen
Parazitler de ishale neden olabilir. Çocuklar ellerini yıkamakla ilgili olarak kötü bir şey olduğundan, parazitlere karşı daha savunmasızdırlar.

Giardia enfekte bağırsak hareketleri ile temas yoluyla yayılan bir parazittir. Giardisi olan kişiler genellikle ishal ve yağlı görünümlü bir dışkı oluştururlar. Bazen dışkı yeşile döner.

Bebeklerde ve bebeklerde yeşil kaka
Kişi bebek formülünün şişe yapma.
Süt formülü yeşil kakaya neden olabilir.
Bebeklerde ve bebeklerde yeşil kaka - 1 yaşın altındaki çocuklara işaret ediyor - normal ve hatta güven verici.

Yeni doğan ve bebeklerin sadece anne sütü veya formülü kullanması gerektiğinden, kakalarının rengi daha büyük çocuklarda olduğundan daha tutarlı olma eğilimindedir. Göre Amerikan Pediatri Akademisinin:

Anne sütüyle beslenen bebekler tipik olarak hardal sarısı bir tabureye sahiptir. Tohumlu görünebilir veya hafif yeşil tonları olabilir. Kaka rengi anne diyetiyle değişebilir.
Formülle beslenen bebeklerin yeşil izleri olan sarı veya sarı kakaları olmalıdır. Bazen kaka diğerlerinden daha yeşil görünebilir.
Bebeklerde yeşil kaka, endişelenecek bir şey olmasa da, ishal eşliğinde yeşil kaka tehlikelidir. Dünya çapında, ishal 5 yaşın altındaki çocuklar arasında ikinci en önemli ölüm nedenidir.

İshalden birincil risk dehidrasyondur . Bebeklerde ishal belirtileri fark eden bakıcılar, dehidrasyon belirtilerini dikkatle izlemelidir. Bunlar şunları içerir :

3 saat veya daha fazla ıslak bezin yokluğu
gözyaşları olmadan ağlamak
kuru dudak veya ağız
gelişmiş durumlarda batık gözler veya yanaklar
ileri durumlarda da başın üstüne batık yumuşak nokta
10 günlük yaştaki bebeklerde gevşek dışkılar normaldir . Bebek başka hastalık belirtileri göstermiyorsa, gevşek dışkı veya yeşil dışkılar muhtemelen ishal nedeniyle değildir.

Bakıcılar, bir pediyatristine ishali olan 2 aylık bebekleri getirmelidir .

Bir bebek ishali geliştirdiğinde, bir çocuk doktoru aksini önermediği sürece onları her zamanki gibi beslemeye devam edin. Hasta çocuklar özellikle anne sütünden faydalanır ve su kaybını önleyebilir, bu nedenle bebek her ne kadar sıradan olsa da, yemek istediği zaman talep üzerine beslenir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek