404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

phpshelltr.info - Ce site web est à vendre ! - Ressources et information concernant phpshelltr Resources and Information.

phpshelltr.info

Acheter ce domaine

Le propriétaire met en vente le domaine phpshelltr.info au prix de 1300 USD!

Bir enzimi bloke etmek birçok kronik bozukluğun tedavisinde yardımcı olabilir

Bir enzimi bloke etmek birçok kronik bozukluğun tedavisinde yardımcı olabilir

Araştırmacılar, birçok kronik inflamatuar bozukluğun ortak olduğu biyolojik bir mekanizmada kilit rol oynayan bir enzimi tanımlamışlardır.

Bir enzimi bloke etmek birçok kronik bozukluğun tedavisinde yardımcı olabilir
Bir enzimi bloke etmek birçok kronik bozukluğun tedavisinde yardımcı olabilir
Bu içerik 1949 kez okundu.

 

Nature dergisinde yayınlanan bir makalede bildirilen keşif , Parkinson ve Alzheimer'den osteoartrit ve kansere kadar çeşitli inflamasyonla ilişkili hastalıkların tedavisi için yeni ilaçlara yol açabilir .

Enzime sitosin monofosfat kinaz 2 (CMPK2) denir ve inflamasyon tetikleyici bir molekül olan NLRP3'ü veya inflammasyonu aktive eder.

Bilim adamları zaten, başka inflamasomları etkilemeden NLRP3'ü engellemenin bir yolunu bulmanın birçok inflamatuar durum için yeni tedavilere yol açabileceğini biliyorlardı.

Yazarlar, " Düzensiz NLRP3 inflamasyonu aktivitesi , birçok kronik hastalığın altında yatan kontrolsüz inflamasyon ile sonuçlanır. "

Ancak NLRP3'ü tetiklemede rol alan moleküler yolları net olarak anlayamadan, spesifik olarak onu engelleyen ilaçlar tasarlamak mümkün değildi.

İnflamasyonun 'maliyeti ve yararı'
Enflamasyon, enfeksiyöz ajanlara, mekanik yaralanmaya veya strese tepki olarak ortaya çıkan değişmiş bir biyolojik hücre ve doku durumudur . Yanıt karmaşıktır ve inflammasomlar tarafından tetiklenir.

İltihaplanma durumu, iyileşebildiği, sağlığını koruyabileceği ve hayatta kalmayı sağlayabileceği için potansiyel faydalar sağlar. Ancak bu bir maliyetle olur.

İnflamatuar bağırsak hastalığı Parkinson riskini artırabilir
İnflamatuar bağırsak hastalığı Parkinson riskini artırabilir
Yaklaşık 40 yıl boyunca kapsayan bir Danimarka popülasyonu çalışması, enflamatuar bağırsak hastalığının Parkinson gelişme riskini% 22 artırdığını göstermektedir.
ŞİMDİ OKU
Enflamasyon sırasında, tehdit ortadan kaldırılırken veya onarım yapılırken, etkilenen hücrelerin ve dokuların " normal fonksiyonunda bir azalma " söz konusudur.

Kısa vadede, inflamasyonun faydaları maliyetlerden daha ağır basmaktadır. Enfeksiyon temizler, yara iyileşir ve normal doku fonksiyonu geri yüklenir.

Ancak iltihaplanma durumu devam ettiğinde, maliyetler faydalardan daha ağır basmaktadır. Bazı nedenlerden dolayı, " uyarıcı tetik çıkarılamaz " ve kronik bir inflamatuar hastalık gelişir.

CMPK2 blokerler
Enflamasyon sırasında, interleukin 1 beta (IL-1B) denen bir hormonda keskin bir artış olur. Hormon, proliferasyon ve ölüm de dahil olmak üzere inflamasyon sırasında ortaya çıkan birçok hücre olayı için önemlidir.

Inflammasomlar, IL-1B'nin üretimini ve salınımını kontrol eder. NLRP3 bu süreçte en aktif olanıdır. Zararlı tehditlerden doku değişikliklerine kadar çeşitli uyaranları algılar. Bu silika tozu ve asbest olarak iltihaba yol açan ürik asit mikro değişir gut .

Çalışmalarında, San Diego California Üniversitesi'nden Prof. Michael Karin ve ekibi CMPK2'ye odaklanmış ve enzimin IL-1B'nin kıvılcımla üretilmesinde ve ardından kronik inflamatuar durumların gelişmesinde NLRP3'ün tetiklenmesinde oynadığı kilit rol oynamıştır.

CMPK2 bir nükleotit kinazdır. İlaç geliştiricileri zaten bu gruptaki bazı enzimleri "başarıyla hedef aldılar".

Karin, CMPK2 blokerlerinin, osteoartrit ve gutta ağrıyı, inflamasyonu ve doku hasarını azaltabileceğini ve bunun yanı sıra Parkinson ve Alzheimer hastalıklarının gelişimini yavaşlatabileceğini ileri sürmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek