404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

phpshelltr.info - Ce site web est à vendre ! - Ressources et information concernant phpshelltr Resources and Information.

phpshelltr.info

Acheter ce domaine

Le propriétaire met en vente le domaine phpshelltr.info au prix de 1300 USD!

Hamileyken bir döneminiz var mı?

Hamileyken bir döneminiz var mı?

Bir süre boyunca, rahim hamilelik halinde oluşan astarı tutuyor. Bir kadın hamilelik sırasında uterus kanaması yaşayabilirken, bir dönemden dolayı olmayacaktır.

Hamileyken bir döneminiz var mı?
Hamileyken bir döneminiz var mı?
Bu içerik 1452 kez okundu.

 

Bu yazıda, menstürasyon ve hamileliğe derinlemesine bir bakış atıyor ve hamilelik sırasında kanamanın diğer olası nedenlerini tartışıyoruz.

Hamilelik döneminizi alabilir misiniz?
hamile kadın bir pencereden dışarı bakıyor
Hamilelik sırasında herhangi bir kanamanın nedeni bir dönem olmayacaktır.
Bir kadın hamileyken, yumurtlamaya devam etmez ve bir periyodu olmaz. Adet sadece bir kişi hamile değilse oluşur.

Hamilelik sırasında kadınların kanama yaşaması mümkün olsa da, bu onların adet döngüsünden kaynaklanmayacaktır.

Bazı kadınların emzirirken herhangi bir dönemi yoktur. Ancak, doğumdan hemen sonra yine yumurtlamaya başlayabilirler. Bu nedenle, doktorlar hamile kalmak istemedikleri takdirde bir kadın emzirirken bir tür doğum kontrolü önerebilir .

Adet döngüsü hamileliği kolaylaştırmak için oluşur. Döngü bir kişinin döneminin ilk günü başlar ve sonraki dönemin ilk gününde biter.

Ovulasyon , yumurtalık bir yumurtayı serbest bıraktığında, devirde ortada gerçekleşir.

Bir yumurta, bir kadının yumurtlamasından yaklaşık 12-24 saat sonra yaşayabilir. Eğer sperm hücreleri mevcutsa ve yumurtayı dölleyebiliyorsa, yumurta rahimde implante olur ve hamilelikle sonuçlanır.

Gübreleme yoksa menstürasyon gerçekleşir ve vücut uterus kaplamasını döker, böylece bir sonraki döngü için yeni bir tane yapmaya başlayabilir.

Hamilelik sırasında diğer kanama nedenleri
Bir kadının gebe olduğu bir dönemi olmayacak olsa da, hala bir miktar kanama yaşayabilir.

Kanama zorunlu olarak altta yatan bir problemin belirtisi olmasa da, olası nedenleri anlamak ve bir doktora ne zaman konuşacağını bilmek önemlidir.

İlk üç aylık dönem
Kanama ilk trimesterde daha sık görülür. Rahimdeki plasenta implantları gibi bazı hafif lekeler oluşabilir.

Bir kadın ayrıca gebelik sırasında servikal hücrelerde değişiklikler yaşayabilir, bu da özellikle seks yaptıktan sonra bazı hafif kanamalara neden olabilir.

İlk üç aylık dönemde diğer kanama nedenleri arasında şunlar bulunur:

tıbbi acil bir durum olan ektopik gebelik
bir enfeksiyon
düşük veya gebelik kaybı
rahim duvarı ve plasenta arasında kanama olduğunda subkoryonik hematom olarak da adlandırılan subkoryonik kanama
gestasyonel trofoblastik hastalık (GTD), anormal fetal doku içerebilen bir tümöre neden olarak gebeliği simüle edebilen çok nadir bir durumdur.
İmplantasyon kanamasına ne sebep olur?
İmplantasyon kanamasına ne sebep olur?
Hamilelik başlangıcında ortaya çıkabilecek implantasyon kanaması hakkında daha fazla bilgi edinin.
ŞİMDİ OKU
20 hafta sonra
Hamilelikte daha sonra kanama nedenleri arasında şunlar olabilir:

Servikal muayene : Bir doktor herhangi bir anormallik olup olmadığını kontrol etmek için servikse muayene edebilir. Bu prosedür bazı küçük kanamalarla sonuçlanabilir.
Plasenta previa : Bu, bir kadının plasenta implantlarının servikal açıklığa yakın veya onun üzerine yaklaşmasıyla ortaya çıkan bir durumdur.
Doğum eylemi veya doğum : Doğum eylemi sırasında serviks genişler ve rahim aşağıya doğru hareket etmeye yardım etmek için rahimle birleşir. Bu biraz kanamaya neden olabilir.
Cinsel ilişki : Çoğu kadın hamile kalırken cinsel ilişkiye devam edebilirken, doktor başka bir şekilde tavsiye etmedikçe, vajinal ve servikal dokuların hassasiyetinin artması nedeniyle bazı lekelenme ve kanamalarla karşılaşabilirler.
Uterin rüptürü : Uterus doğum eylemi sırasında yırtılır, bu da tıbbi bir acil durumdur. Bu durum nadirdir, ancak bir kadının daha önce sezaryen ile doğum yapması veya rahimde ameliyat olması durumunda ortaya çıkması daha olasıdır.
Plasental abruption : Bu, plasenta bebeğin doğmadan önce uterustan ayrılmaya başladığı bir durumdur. Aynı zamanda tıbbi bir acil durumdur.
Bir kadın hamileliğin herhangi bir aşamasında kanama yaşarsa ve endişelenirse, kanamanın rengini, miktarını ve tutarlılığını not etmeli ve bir doktorla konuşmalıdır.

Ne zaman doktora görünmek
doktora konuşan hamile kadın
Hamilelik sırasında, herhangi bir kanamayı bir sağlık çalışanına bildirin.
Kadınlar aşağıdaki ek belirtiler varsa, hamilelik sırasında kanama için acil tıbbi yardım almalıdır:

ağrı ve kramp
baş dönmesi veya bayılma
ağır kanama veya pıhtılaşma
mide ve pelviste şiddetli ağrı
Bir kadın aynı zamanda, bir doktorun kanaması ile ilgili olduğunu ve bunun da kırmızı olduğunu ve bir pedin ıslanmasını beklemelidir.

Gebelikte erken dönemde vajinal kanama ve pelvik ağrı ektopik gebeliğin bir belirtisi olabilir, özellikle bu belirtiler ilk ultrasondan önce ortaya çıkarsa . Ektopik gebelikten şüphelenen herhangi bir kadın en kısa zamanda bir doktora görünmelidir.

Eğer bir kadın kanama geçiriyorsa ve 37. gebelik haftasından önce doğum eylemi olan preterm eylem belirtileri varsa, tıbbi yardım almalıdır. Bu semptomlar alt sırtta sürekli ağrı, abdominal kramp ve düzenli kasılmaları içerebilir.

Görünüm
Hamilelik sırasında kanama bir kadının kendi dönemini geçirdiğini göstermez.

Bazen kanama, hamilelik sırasında vücutta düzenli değişikliklerin sonucu olabilir.

Ağır kanama, tedavi gerektiren bir sağlık sorununa işaret edebilir. Bir kadın hamilelik sırasında kanama yaşarsa, rehberlik için bir sağlık uzmanı ile konuşmalıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek