404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

phpshelltr.info - Ce site web est à vendre ! - Ressources et information concernant phpshelltr Resources and Information.

phpshelltr.info

Acheter ce domaine

Le propriétaire met en vente le domaine phpshelltr.info au prix de 1300 USD!

Sedef hastalığı: Akdeniz diyeti hastalığın ilerlemesini yavaşlatabilir

Sedef hastalığı: Akdeniz diyeti hastalığın ilerlemesini yavaşlatabilir

Yeni bir çalışma, bir Akdeniz diyetine bağlılığın, sedef hastalığının şiddetini hafifletip ilerlemesini yavaşlatabileceğini düşündürmektedir.

Sedef hastalığı: Akdeniz diyeti hastalığın ilerlemesini yavaşlatabilir
Sedef hastalığı: Akdeniz diyeti hastalığın ilerlemesini yavaşlatabilir
Bu içerik 3139 kez okundu.

 

Meyve ve sebzeler açısından zengin bir diyet, sedef hastalığı semptomlarını hafifletebilir.
Psoriasis , son tahminlere göre, Amerika Birleşik Devletleri'nde yaklaşık 6.7 milyon yetişkin etkileyen kronik inflamatuar bir hastalıktır .

Bazı çalışmalar göstermiştir ki, sedef hastalığı olan kişiler obezite ve metabolik sendroma daha yatkındır ve bazıları bu bağlantının arkasındaki nedenlerin inflamasyonun nedeni olabileceğini öne sürmüştür .

Diyet enflamatuar durumlarda önemli bir rol oynayabilir. Araştırmalar, doymuş yağlar dahil olmak üzere iltihap önleyici bileşiklerin, iltihaplı bağırsak hastalığı ve romatoid artrit gibi durumları kötüleştirdiğini göstermiştir .

Yani, Créteil, Fransa'daki Hôpital Mondor'da Dr. Céline Phan liderliğindeki araştırmacılar, bir anti-inflamatuar diyetin sedef hastalığının semptomları üzerinde olumlu etkileri olup olmayacağını araştırmaya koyuldu.

Akdeniz diyeti bunun kronik inflamatuar hastalık daha düşük insidansı ile ilişkilendirilmiştir çünkü anti-inflamatuar olarak kabul edilir.

Tekli doymamış yağ içeriği ( zeytinyağı ve diğer bitkisel yağlarda bulunur), yüksek seviyelerde antioksidanlar ve polifenoller (meyve ve sebzelerde bulunur) ve yüksek lif içeriği (sebzelerden veya tam tahıllı hububatlardan); Diyetin anti-inflamatuar özellikleri.

Ayrıca, bir Akdeniz diyeti süt ve et tüketimini sınırlamakta, ayrıca alkol kullanımını ılımlı bir düzeye indirmektedir.

Phan ve meslektaşları, Akdeniz diyetine bağlılık ile sedef hastalığı belirtilerinin şiddeti arasındaki ilişkileri incelediler. Onların bulguları dergisinde yayımlanan JAMA Dermatoloji.

Akdeniz diyeti semptomları azaltabilir
Araştırmacılar, NutriNet-Santé adlı web tabanlı bir ankete katılan 35.735 kişinin cevaplarını analiz ettiler. Bu insanlardan 3,557'si sedef hastalığına sahipti. Semptomlar 878 tanesi tarafından şiddetli olarak değerlendirildi.

Katılımcıların diyet uygulamaları, 0 (bağlanma yok) ile 18 (maksimum bağlılık) arasında değişen bir MEDI-LITE skoru kullanılarak değerlendirildi.

Sedef hastalığı kendi oyununda nasıl yenilir?
Sedef hastalığı kendi oyununda nasıl yenilir?
Vücudun kendi bağışıklık sisteminden türetilen bir bileşik kullanarak sedef hastalığıyla savaşabilirdi.
ŞİMDİ OKU
Araştırmacılar, sedef hastalığının şiddetinin Akdeniz diyetine bağlılık ile ters orantılı olduğunu bulmuşlardır. Başka bir deyişle, "şiddetli sedef hastalığı olan hastalar Akdeniz diyetine düşük düzeyde uyum gösterdiler" diye yazarlar.

Phan ve meslektaşları açıklıyor:

"Bu bulgu, Akdeniz diyetinin sedef hastalığının ilerlemesini yavaşlatabildiği hipotezini desteklemektedir. Eğer bu bulgular doğrulanırsa, Akdeniz diyetine bağlılık orta ila şiddetli psoriazisin rutin tedavisine entegre edilmelidir."

Çalışmanın güçlü yönleri ve sınırları
Dr. Phan ve meslektaşları da araştırmalarında bazı güç ve sınırlamalara dikkat çekiyorlar. Öncelikle NutriNet-Santé anketinde kullanılan çalışma örneklemi genişlemiş, bu da sonuçları güçlendirmiştir ve diyet alımı en az üç gıda anketi kullanılarak oldukça doğru bir şekilde değerlendirilmiştir.

Ancak, katılımcılar tüm gönüllülerdi, bu da sonuçları daha geniş popülasyona daha az genellenebilir kılıyordu. Tıbbi araştırma için gönüllü olan insanlar, sağlıkları hakkında genel nüfustan daha fazla endişe duymaktadır.

Son olarak, çalışma gözlemsel olduğu için nedensellik oluşturamaz. “Bu sonuçları doğrulamak için ileriye dönük gözlemsel çalışmalar ve randomize klinik çalışmalara ihtiyaç vardır,“ araştırmacıları yazın ”ve sedef hastalığı ile diyet arasındaki mekanistik bağlantıları kurmak için deneysel veriler gereklidir.”

“Bu bulgular doğrulanırsa,” diyerek, “iyileştirilmiş bir diyetin, terapötik etkinliğin artırılması amacıyla, orta-şiddetli psoriazisin multidisipliner yönetiminin bir parçası olması gerektiği” sonucuna varıyorlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek