404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

phpshelltr.info - Ce site web est à vendre ! - Ressources et information concernant phpshelltr Resources and Information.

phpshelltr.info

Acheter ce domaine

Le propriétaire met en vente le domaine phpshelltr.info au prix de 1300 USD!

Düşük pürinli bir diyette yemek yemekten ve yemek yemekten kaçının

Düşük pürinli bir diyette yemek yemekten ve yemek yemekten kaçının

Sağlık uzmanları genellikle gut, böbrek taşı veya benzer bir bozukluğu olan kişiler için düşük pürüssüz bir diyet tavsiye ederler.

Düşük pürinli bir diyette yemek yemekten ve yemek yemekten kaçının
Düşük pürinli bir diyette yemek yemekten ve yemek yemekten kaçının
Bu içerik 1671 kez okundu.

 

Diyet, belirli yiyecek ve içeceklerin daha sağlıklı alternatifler lehine alınmasını sınırlandırmayı veya bunlardan kaçınmayı içerir.

Düşük pürüssüz bir diyet, bazı hastalıkların semptomlarını hafifletmek için tasarlanırken, aynı zamanda genel sağlığı ve sağlığı iyileştirebilir.

Bu makalede, düşük pürin diyetindeki bir kişinin hangi yiyecekleri yemesini ve kaçınmaları gerektiğini öğreniniz.

Düşük pürinli diyet nedir?
Düşük yağlı diyet için meyve ve sebze
Düşük pürüssüz bir diyet çok sayıda sebze ve tüm meyveleri içermelidir.
Pürinler, mutlaka zararlı olmayan organik bileşiklerdir. Aslında, vücudun her zaman bir miktar pürin içermesi doğaldır.

Bununla birlikte, pürinler ürik asit adı verilen bir atık maddeye dönüşmektedir. Çoğu ürik asit, böbrekler filtre etmeden ve vücuttan çıkarmadan önce kanda zararsız bir şekilde çözünür.

Pürinlerin dökümü , vücuttaki ürik asitin yaklaşık yüzde 15'inden sorumludur .

Ürik asit seviyeleri vücudun işleyebileceği miktarı aştığında, asit kanda kristaller oluşturabilir. Bunlar gut , böbrek taşı ve diğer sorunlara neden olabilir .

Düşük pürinli bir diyet, vücuttaki pürin sayısını en aza indirmeye ve kandaki ürik asit miktarını azaltmaya yardımcı olur.

Başarılı bir düşük pürüssüz diyetin iki önemli kısmı vardır. Birincisi, yüksek seviyelerde pürinler içeren yiyecekleri tanımayı ve bunlardan kaçınmayı içerir.

İkincisi, vücudun ürik asitten daha verimli bir şekilde kurtulmasına yardımcı olmak için diyetin değiştirilmesinden oluşur.

Düşük pürinli diyetlerden kimler yararlanabilir?
Ürik asit kristalleri böbrek taşı oluşturabilir veya eklemlerde ve tendonlarda biriktikleri zaman gutlara neden olabilirler.

Amerikan Aile Hekimleri Akademisi'ne göre , düşük pürüssüz bir diyet kan dolaşımındaki ürik asit düzeylerini düşürebilir ve ciddi komplikasyon riskini azaltabilir.

Kandaki yüksek seviyelerde ürik asit olan insanlar hiperürisemi olarak adlandırılan bir duruma sahiptir ve düşük pürin diyeti yardımcı olabilir.

Kaçınılması gereken yiyecekler
Yüksek düzeyde pürinler içeren yiyecekler şunları içerir:

dana eti, geyik eti ve ördek gibi vahşi oyun
kırmızı et
ton balığı, sardalye, hamsi, ringa balığı, midye, morina, tarak, alabalık ve mezgit balığı gibi bazı deniz ürünleri
Karaciğer, böbrekler ve timüs bezleri gibi organ etleri
Diğer yiyecekler ve içecekler vücudun ürik asidi nasıl tuttuğunu veya ortadan kaldırdığını değiştirebilir.

Bir kişi, vücuttaki pürinlerin daha etkili bir şekilde işlemesine yardımcı olmak için aşağıdaki gıdaları önemli ölçüde sınırlandırmalı veya bunlardan kaçınmalıdır:

Yüksek yağlı gıdalar : Yağ, ürik asitleri böbreklerde tutar, bu yüzden bir kişi kızarmış yiyeceklerden, tam yağlı süt ürünlerinden, zengin tatlılardan ve diğer yüksek yağlı ürünlerden kaçınmalıdır.
Alkol : Bira ve viski pürelerde yüksektir, ancak bazı araştırmalar tüm alkol tüketiminin ürik asit seviyelerini artırabildiğini göstermektedir. Alkol ayrıca vücudun ürik asitleri temizlemesini engelleyen dehidratasyona neden olur .
Şekerli içecekler : Fruktoz, meyve suları ve gazlı içecekler de dahil olmak üzere pek çok şekerli içeceğin bir bileşenidir ve çok fazla tüketen kişi gut için risk oluşturur.
Yemek yemek
kilo alımı gıdalar tahıllı ekmek
Tam tahıllı ekmek, düşük pürüssüz bir diyete sahip insanlar için iyi bir seçimdir.
Düşük pürüssüz bir diyete sahip olan insanlar, bol miktarda yiyecek ve içeceğin tadını çıkarabilirler. İyi seçenekler şunları içerir:

Su : Hidratlı kalmak, böbreklerin ürik asidi kan dolaşımından ve vücuttan çıkarmasına yardımcı olur.
Az yağlı süt ürünleri : Az yağlı ve yağsız seçenekler süt, peynir, yoğurt ve dondurulmuş yoğurt gibi gıdalar için en iyisidir.
Tahıllar ve nişasta : Bunlar arasında ekmek, makarna, pirinç ve patates gibi yiyecekler bulunur. Tam tahıl ürünlerini tercih edin.
Meyveler ve sebzeler : Bütün sebzeler sağlığa yararlıdır ve kişi şeker eklenmeden tüm meyve ve meyve sularını tercih etmelidir.
C Vitamini : İyi kaynakları vitamini C greyfurt, portakal, ananas, çilek, dolmalık biber, domates ve avokado sayılabilir.
Yağsız proteinler : Doktorlar, küçük veya orta miktarda kümes hayvanlarının ve balıklarının pürin seviyelerini yükselteceğine inanmazlar.
Yumurtalar : Ancak, bir kişi sadece tüketici ılımlı miktarlarda olmalıdır.
Kahve, çay, gazlı içecekler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek