takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
Atina ile Moskova arasındaki gerilim devam ediyor

Atina ile Moskova arasındaki gerilim devam ediyor

Atina ve Moskova arasında diplomatik bir tükürüğün üzerinde yaşanan gerginlikler Cuma günü, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'nın Moskova'dan iki Yunan Büyükelçiliği görevini “keyfi” ve “misilleme” olarak nitelendirdiği ve suçlama kararı aldığı yönünde sert bir ifadede bulunduğunda Cuma günü daha da tırmandı.

Atina ile Moskova arasındaki gerilim devam ediyor
Atina ile Moskova arasındaki gerilim devam ediyor
Bu içerik 1268 kez okundu.

 

Yunanistan 'ın Temmuz ayında Atina' dan iki Rus diplomatını çıkarma kararının "Rus yetkililerin ve Yunanistan 'daki vatandaşların yasadışı ve düzensiz faaliyetlerinin özel kanıtlarına" dayandığını belirten bakanlık, Rusya’nın bu hareketi destekleyecek hiçbir kanıtı olmadığını söyledi. 


Yunanistan, “çok yönlü, bağımsız demokratik bir dış politikaya sahip, barışı seven bir ülke” diyen bakanlık, “Önce ulusal çıkarları belirleme: Soberly ve sıkıca” başlıklı sözlerinde söyledi.

Ülke, “tüm ülkelerden eşitliğe dayalı saygı ve ilişkileri talep eden” bir “egemen devlet” dir. 

“Türkiye ile silahlı bir yoldaş olarak savaşmaya başladığı için, güvenlik sektöründe bir dizi kolaylaştırma sağlayarak, [Rusya], Yunan-Rus ilişkilerini karakterize eden arkadaşlık ve işbirliği düzeyine uyan pozisyonlardan kendisini sürekli olarak uzaklaştıracak gibi görünüyor. Bakanlık, geçmiş 190 yıl boyunca "dedi. “Yunanistan'ın uluslararası politikada kendi çıkarları ve kriterleri olduğunu anlamıyor gibi görünüyor.”

Açıklamada, Rus diplomatlara karşı “yalnızca maddi suçlayıcı kanıtlar belgelendikten sonra”, “devlet görevlilerine rüşvet verme girişimleri”, b) dış politikasını zayıflattığı ve c) iç meselelere müdahale ettiği yönündeki ifadesi yer aldı. ” 

Bildiride, “Yunanistan'da yasalara ve yönetmeliklere saygı göstermeden faaliyet gösterebileceklerini ve hatta tehditler yaratabileceklerini düşünen çok az Rus var ki,” ifadesi devam ediyor.

“Böyle bir durum, Yunanistan'ın 19. yüzyılındaki Hellen gizli teşkilatlarının Orta Doğu'daki patrikliklerini görmek amacıyla gizli servislerinin yarattığı bir organizasyon olan Yunanistan'daki“ İmparatorluk Ortodoks Filistin Toplumu ”nun varlığını empoze etmek için yapılan çabadır. ”Diye ekledi.

Bakanlık, Yunanistan'ın Moskova'nın "hoşgörüsüzlük ve kibarlık" hareketine cevap vereceğini söyledi.

Pazartesi günü, Rusya, Atina 'nın Temmuz ayında iki Rus diplomatı kovması yönündeki düşmanca bir karar olarak nitelendirdiğini söyledi.

İki Yunan Büyükelçiliği görevlisinin Rusya'yı terk etmeleri emredildi ve Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias'ın siyasi bürosu Giorgos Sakellariou'nun ülkesinden yönetilmesi yasaklandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek