takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
phpshelltr.info - Ce site web est à vendre ! - Ressources et information concernant phpshelltr Resources and Information.

phpshelltr.info

Acheter ce domaine

Le propriétaire met en vente le domaine phpshelltr.info au prix de 1300 USD!

Latince'nin kaldırılma talebine öfke

Latince'nin kaldırılma talebine öfke

Latince'nin kaldırılma talebine öfke
Latince'nin kaldırılma talebine öfke
Bu içerik 2055 kez okundu.

 

Eğitim Bakanı Kostas Gavroglou Salı günü yaptığı açıklamada, ülkesinin orta öğretim sistemini ve üniversite giriş sınavlarını revize etme planının bir parçası olarak Yunan okul müfredatından Latince hurdaya çıkmasını istediğini açıkladıktan sonra Salı günü bir eleştiri cephesiyle karşı karşıya kaldı.

Atina Üniversitesi Felsefe Okulu, Yunan öğrencilerine Avrupa kimliğinin bir parçasını oluşturan bilgiden mahrum kalacağını söyleyerek kararı “tamamen yanlış ve anakronik” olarak nitelendirdi.

“Latinlerin haksız yere indirilmesi, ne yazık ki, ülkenin öğrenci nüfusunun Avrupa gerçekliğinden daha büyük bir şekilde tecrit edilmesini ve Yunan medeniyetinin tek taraflı hayranlığının tek taraflı hayranlığıyla daha da sıkılaşmasını sağlayacak tamamen yanlış ve anakronik bir stratejidir. Bunun talihsiz sonuçları olabilir, ”dedi.

“Her ikisi de Latin dilini ve Latin edebiyatı ile Roma uygarlığının incelenmesini öğrenmek, Yunan öğrencilerine tam bir Avrupa kültürel kimliği oluşturma için gerekli önkoşullar” dedi.

Yeni sisteme göre, Latin sosyoloji ile değiştirilecek ve artık ulusal üniversite giriş sınavlarına dahil edilmeyecek. Tedbir 2020 yılı itibariyle uygulanacaktır.

Pazartesi günü Kathimerini'ye konuşan Panhellenik Filologlar Birliği başkanı Tasoula Karageorgiou ifade ettiği ifadeleri yineledi.

“Hoş olmayan bir sürpriz olarak gelen beklenmedik bir gelişmeydi. Latince ayrılık, antik çağdaki bilgimiz üzerinde bir etkiye sahip olacaktır. Yunanistan klasik eğitimin beşiğidir ve biz bu konuyu düşürüyoruz ”dedi.

Salı günü, filologlar bakanlığın kararını tersine çevirmek için imza topladılar ve sektör için bir dizi uzun zamandır devam eden talepler eklediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek