takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
Benaki Müzesi'nde tanıdık görüntülere yeni bir bakış

Benaki Müzesi'nde tanıdık görüntülere yeni bir bakış

Tatakis resimleri siyah-beyaz olarak çeker. Onun görüntüleri içsel bir denge hissi uyandırıyor ve Konstantin Manos ve Nikos Economopoulos'un sözlerini hatırlatıyor.

Benaki Müzesi'nde tanıdık görüntülere yeni bir bakış
Benaki Müzesi'nde tanıdık görüntülere yeni bir bakış
Bu içerik 2145 kez okundu.

 

Atina'nın merkezi Kolonaki semtindeki Benaki Yunan Kültür Müzesi'ndeki yeni bir gösteri, iki genç fotoğrafçıyı “Ethos: Yunanistan'ın Bir Başka Tarafı” adlı ortak sergide bir araya getiriyor. Hem George Tatakis hem de Michael Pappas'ın çalışmaları, genç bir coşku sergiliyor. Ülkenin hayatta kalan gelenekleri ve geleneksel olayları konusundaki deneyimsel yaklaşım ve gerçek ilgi.

Sergi, müzenin fotografik arşiv bölümünün önerisi üzerine bir araya getirildi. Gösteri, kurumun folklor koleksiyonuna mükemmel bir şekilde uyuyor, bu da 18. yüzyılın ikinci yarısından 20. yüzyılın sonuna kadar olan dönemi kapsayan yaklaşık 6.000 adet Neohellenik folk sanatından oluşuyor.

Tatakis ve Pappas ilk kez Batı Yunanistan'daki Mesolongi'de bir “panigyri” sırasında bir araya geldi. İkisi de iyi bir geleneksel festivalden hoşlandıkları için gitmişlerdi çünkü onlara ilham veren konuları nasıl belgeleyeceklerini biliyorlardı. O gün ayrı olarak çalıştılar, ama o zamandan beri bir ikili olarak seyahat ediyorlar. Sergilenen fotoğraflar, geçtiğimiz yedi yıl boyunca ortak emeklerinin ürünüdür. Ve genellikle aynı olayı belgelemelerine rağmen, sanatsal sonuç kesinlikle kişisel kalır.

Tatakis resimleri siyah-beyaz olarak çeker. Onun görüntüleri içsel bir denge hissi uyandırıyor ve Konstantin Manos ve Nikos Economopoulos'un sözlerini hatırlatıyor. Tatakis, belgesel fotoğrafçılığın estetiğini ve felsefesini değiştirmekle tanınan Çek doğumlu usta Josef Koudelka'nın çalışmalarından etkilendiğini söyledi. Pappas, renkli çekim yapmayı tercih eder ve kompozisyonları daha rasgele görünmesine rağmen, görüntüler kendiliğinden ve dikkatle hazırlanmış duygulara yol açar.

Çalıştıkları merkezdeki insanlara, Yunan kırsalını keşfetme ve taze bir ışıkta sunma arzusunu paylaşıyorlar. Temel prensipleri, bir fotoğrafçının, ruhsallığı üzerinde etkisi olan şeyin bilincinde olması ve ondan önce ortaya çıkan sahneleri belgelerken duyarlılığını aktarabilmesi gerektiğidir. Kalıcılıkları ve ihtiyatlılıkları sayesinde, iki fotoğrafçı, konularına, kameranın dikkatini çekmeyi bırakarak, gerçek hayatın parçalarını yakalamalarına izin vererek, kendilerini rahat hissettirmeyi başardılar.

Ziyaretçiler, Benaki'de sergilenen fotoğrafların yanı sıra, Batı Makedonya'daki Kozani'den tüylü bir kask ve güneydoğu Ege'den bir bayan kıyafeti de görebilirler. Her iki eşya da sahiplerine ait müzeye ödünç verildi - fotoğrafçılarla olan ilişkilerinin bir kanıtı.

Tatakis ve Pappas'ın çalışmaları National Geographic, Leica Fotografie International, M Magazine ve ABD'de görev aldı. Daha fazla fotoğrafçının yardımıyla, uluslararası yayınlanmış fotoğrafçıların ve dijital platform pculiar.com'un, çalışmalarında belgelenenler gibi gelenekler ve geleneksel olaylar hakkında ayrıntılı bir çevrimiçi rehber olan Reflex Fotoğrafçılar işbirliğini kurdular.


“Ethos: Yunanistan'ın bir başka tarafı” 13 Ocak'a kadar Benaki Yunan Kültür Müzesi'nde (1 Koumbari, Kolonaki, tel 210.367.1000, www.benaki.gr) sergilenecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
Tam kapanmada Denizli Büyükşehir hizmetleri kesintisiz sürecek
Tam kapanmada Denizli Büyükşehir hizmetleri kesintisiz sürecek
Denizli Büyükşehir can dostları unutmadı
Denizli Büyükşehir can dostları unutmadı