404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

phpshelltr.info - Ce site web est à vendre ! - Ressources et information concernant phpshelltr Resources and Information.

phpshelltr.info

Acheter ce domaine

Le propriétaire met en vente le domaine phpshelltr.info au prix de 1300 USD!

İNTERNET HABERCİLİĞİNDE KALİTE UNSURU

İNTERNET HABERCİLİĞİNDE KALİTE UNSURU

İnsanoğlunun haberleşme ve haberdar olma isteği ilk çağlardan beri süregelmektedir. İletişim ihtiyaçları her dönemin imkanları dahilinde giderilmiştir. En eski haberleşme ve iletişim araçlarından biri gazetedir.

İNTERNET HABERCİLİĞİNDE KALİTE UNSURU
İNTERNET HABERCİLİĞİNDE KALİTE UNSURU ahmet
Bu içerik 2066 kez okundu.

İnsanoğlunun haberleşme ve haberdar olma isteği ilk çağlardan beri süregelmektedir. İletişim ihtiyaçları her dönemin imkanları dahilinde giderilmiştir. En eski haberleşme ve iletişim araçlarından biri gazetedir.

 

Gazete, ekonomi, kültür, politika, spor gibi çeşitli konularda gündemden son haberler barındıran, yorum içerebilen ve belirli bir zaman aralığında çıkarılan yayın organıdır.

 

Günümüzde gazete haberleri kişinin merak dürtüsünü besleyen bilgiye hızlı erişim imkânı sağlayan internet aracılığı ile yayınlanmaktadır. Her gün bir önceki günün haberlerine erişebilen okuyucu gündelik iş veya dinlenme zamanlarından feragat edip, belirli bir ücret karşılığında gazete satın almak istememektedir. Böylece yazılı basın değerini giderek yitirmektedir.

 

Yazılı basın için Johannes Gutenberg tarafından icat edilen matbaa ülkemizde 200 yıl sonra kullanılmaya başlanmıştır. Ancak sosyal medya kullanımı batı ülkeleri ile neredeyse aynı zaman diliminde yaşama entegre olmuştur. Yaşanılan bu teknoloji çağında ihtiyaç duyulan her şeye akıllı telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden ulaşmak mümkündür. İnsanlar internetin getirdiği avantajları sonuna dek kullanmak istediğinden ve sosyal medya dünya kültürüne bu denli hâkim olduğundan her son dakika haberi hedeflenen kitleye anında yayılmaktadır.

 

Böylece yazılı basın organları yok olmak yerine değişimin daha uygun olacağına karar vermişlerdir. Gün geçtikçe internet haberciliğine entegre olan gazeteler sosyal medyada yaşamakta ve savaşmaktalardır. Gündemden son haberler, internet ortamında yerini alan bir grup haberci tarafından yazılarak okurların beğenisine sunulmaktadır.

 

Elbette bu durumun avantajları olduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. İnternet haberciliğinin neredeyse tek sorunu doğruluk payı bulunmayan haberlerdir. Hedef kitle özgür, özgün, tarafsız ve anında gazete haberleri arayışında birçok yanlış tercih yapmaktadır.

 

Amatör, düşük ücretli veya başka kaynaklardan haber kopyalayarak okurun önüne sunan çalışanlar nedeniyle kalite seviyesi düşen internet haberciliği doğru adresten takip edilmelidir. Karar bu evrede devreye girmekte ve kaliteli haberciliği okurların yaşantısına aktarmaktadır.

 

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün raporlarında en güvenilir adreslerin web okur sayısının günlük bayi satışından on kat fazla olduğu yer almaktadır. Milyonlarca kişinin takip ettiği sporun bu verilerde payı büyüktür. Ülkemizde özellikle futbol haberleri yakından takip edilmektedir. Son dakika haberi veya gündemden son haberleri objektif olarak okuyucu ile buluşturan Karar medyanın süper gücünü etkin hale getirmektedir. Futbol, basketbol, TV ve daha birçok menüyü okuyucu kullanımına sunan Karar üyelerinin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Evrensel spor haberlerinin takip edilebileceği bir statüde olan Karar kaliteli, doğru ve anında haber temini için her an okuyucusu ile bir aradadır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek