404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

phpshelltr.info - Ce site web est à vendre ! - Ressources et information concernant phpshelltr Resources and Information.

phpshelltr.info

Acheter ce domaine

Le propriétaire met en vente le domaine phpshelltr.info au prix de 1300 USD!

Lucescu: "Karma maçlarıyla amaçladıklarımıza ulaştık"

Lucescu: "Karma maçlarıyla amaçladıklarımıza ulaştık"

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, hafta başında TFF'nin ev sahipliğinde düzenlenen Spor Toto 1. Lig ve TFF 2. Lig karmaları maçlarıyla hedeflenen sonuca ulaşıldığını ve yakında benzer etkinliklerin organize edileceğini söyledi.

Lucescu:
Lucescu:
Bu içerik 1968 kez okundu.

 

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesi TFF.ORG'a açıklamalarda bulunan Rumen teknik adam, göreve başlamasından itibaren Türk futbolunu büyük bir dikkatle aktif şekilde takip ettiğini belirterek, "Geçmiş yıllarda A Milli Takım'a büyük hizmetleri olmuş futbolcuların yerlerini genç bir jenerasyona bırakma zamanının geldiğini gördüm. Net bir tespit yapmak gerekirse, tecrübeli oyuncularımızın sakatlık başta olmak üzere çeşitli problemler yaşamaları üzerine fiziksel durumları nedeniyle kulüp-milli takım döngüsünü birlikte götürürken çok zorlanacaklarını anladım. Bu oyuncular için üzülsem de, Türkiye'yi her büyük turnuvaya katılan bir takım haline getirebilmek için risk alarak kadromuzu genç isimlerden kurmaya karar verdim. Bu sayede, yaş ortalamamız 30'lardan 23,5'lara indi" diye konuştu.

Gençleştirme sürecinin sancılı olduğunu, Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden kulüplerin "A" takımlarında düzenli olarak forma giyen çok az sayıda 23 yaş altı Türk futbolcu bulunduğunu kaydeden Lucescu, "Bu şartlar altında, alt liglerde sürekli oynayan ve yaş kriterine uyan futbolcular varsa bunların düzeylerini görmek istedik ve karma müsabakalarını organize ettik. Karma maçlarının düzenlenmesindeki en önemli gerekçe, genç oyuncuların mevcut performanslarını yalnızca yaşıtlarının bulunduğu rekabetçi bir ortamda gözlemlemekti. Bireysel yeteneklerinin yanında kolektif futbola olan yatkınlıklarını incelemek de bizim için çok mühimdi. Karmalar için oyuncuları tespit ederken temel iki kriterimiz aldıkları süre ve potansiyelleri hakkında yapılan değerlendirmelerdi" dedi.

Lucescu sözlerini şöyle sürdürdü: "Geçen yıl da bu etkinliği düzenlemiştik. Bu süreçte çok teknik direktör ile görüşmem oldu. Çetin lig mücadelesi içinde baskı altında olduklarından dolayı genç oyuncuları deneme olanaklarının sınırlı olduğunun farkındayım. Bu bakımdan ben ve ekip arkadaşlarım, genç Türk futbolculara kendilerini göstermeleri ve onları takip ettiğimizin farkında olmaları için bir fırsat yaratmak istedik."

"Türkiye Futbol Federasyonu'nda değişik kademelerde görev yapan 34 farklı antrenörün Eylül-Aralık 2018 döneminde izlediği 191 resmi karşılaşmada Spor Toto 1. Lig'de 91, TFF 2. Lig'de ise 241 tane 23 yaş altı futbolcunun süre aldığını gördük. Bu isimler arasından, A, Ümit, Genç milli takım ve bölge antrenörlerimizin yapmış olduğu koordinasyon ile Spor Toto Süper Lig'den 29, TFF 2. Lig'den ise 32 futbolcuyu karma maçlarına davet ettik. Sakatlık ve çeşitli mazeretleri nedeniyle 20'ye yakın futbolcuyu da karmalarda görme imkânı bulamadık."

Karma maçlarında izlediği oyuncuları teknik anlamda iyi bulduğunu ifade eden tecrübeli çalıştırıcı, "Futbolcularımızda yeterli potansiyelin mevcut olduğunu gördüm. Özellikle beni etkileyen 4-5 futbolcu oldu. Onları da bazı dokunuşlarla yakın gelecekte A Milli Takım'da değerlendirebiliriz" açıklamasını yaptı.

Lucescu, "Türkiye, büyük bir ülke. Yetenek keşfi ve eğitimi için yalnızca büyük merkezlere veya batı bölgelerine değil, memleketin tümüne odaklanmak gerekir. Kabiliyet her yerden çıkabilir. Bu noktada Mohamed Salah ve Henrikh Mkhitaryan örneklerini verebiliriz. İlk keşfedildiklerinde hangi takımlarda oynuyorlardı? Bu tür yetenekleri eğitmeyi, onları nasıl yönlendireceğinizi ve organize edeceğinizi bilmeniz gerekir. Antrenörlükteki 40 yıllık tecrübelerim esnasında birçok genç futbolcu ile çalıştım. Çoğu üst noktalara ulaştılar. Şimdi bu deneyimi Türk Milli Takımı'nın gelecek yedi senesine hizmet edecek oyuncuları bulup yükseltmek için kullanmak istiyorum" diye konuştu.

Lucescu, geçen yıl düzenlenen karma maçlarında ilk kez çıplak gözle izlediği Zeki Çelik'i A Milli Takım'a davet ettiğini hatırlatarak, "Daha sonra bu oyuncumuz Fransa'nın Lille takımına transfer oldu; ardından da hem kulübünün hem de A Milli Takım'ın ilk 11'inin değişmez ismi haline geldi. Kendisine Fransa'ya gitmeden önce Türkiye'deki büyük takımlardan teklif gelmemiş olması son derece hayret uyandırıcı bir durum" ifadelerini kullandı.

Geçen yılki etkinlikte yer alan, sonrasında kariyeri ivme kazanan tek futbolcunun Zeki olmadığını kaydeden Rumen teknik adam, "6 futbolcu ilk kez U20 ve U21 milli takımlarına çağrıldı; Spor Toto 1. Lig'den 4, TFF 2. Lig'den 2 futbolcu, Spor Toto Süper Lig takımlarına transfer oldu, TFF 2. Lig'den ise 6 oyuncu bir üst lige transfer yaptı" diye konuştu. 

Karmalara seçilmenin gerek oyuncular gerekse kulüpleri ve onlarla çalışan teknik adamlar için büyük bir prestij kaynağı olduğunun altını çizen Lucescu, benzer organizasyonlara devam edileceğini şu sözlerle anlattı: "Müsabaka takviminin elverdiği bir haftada, bu kez de karma karşılaşmalarda bizde iyi izlenim bırakan oyuncular ile Süper Lig'de takip edilen 21 yaş altı futbolcuların hali hazırda Ümit Milli Takım'da forma giyen isimlerle buluşacağı çok kısa bir hazırlık kampı yapmayı düşünüyoruz. Böylelikle daha önce uluslararası seviyede mücadele etmiş isimlere karşı performanslarını test edebileceğiz."

Lucescu sözlerinin sonunda, karma organizasyonu için olanak sağlayan TFF yönetimine, oyuncu tespiti ve operasyon sürecinde görev alan tüm TFF antrenörlerine ve etkinliğin gerçekleştirilmesinde TFF ile işbirliği yapan kulüp, teknik adam ve futbolculara içtenlikle teşekkür etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek