404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

phpshelltr.info - Ce site web est à vendre ! - Ressources et information concernant phpshelltr Resources and Information.

phpshelltr.info

Acheter ce domaine

Le propriétaire met en vente le domaine phpshelltr.info au prix de 1300 USD!

Açık Kaynaklı Yazılım Uygulamaları

Açık Kaynaklı Yazılım Uygulamaları

Açık Kaynaklı Yazılım Uygulamaları
Açık Kaynaklı Yazılım Uygulamaları
Bu içerik 1769 kez okundu.

 

Yazılım alanında konuşulan birçok kelime bazen insanlara oldukça yabancı gelebiliyor. Bunların başında da "Açık kaynak kodlu yazılım" kelimesi gelmektedir. Bu alanda daha önce çok fazla ilgilenme fırsatı bulamayan insanların merak ettiği bu kelimenin tam olarak ne olduğuyla ilgili Yazılım Firmaları tarafından anlaşılabilir açıklamalar yapılmıştır.

Açık Kaynak Kodlu Yazılım Nedir?

Günümüzde kullandığımız tüm programlar kaynak kodu kullanılarak derlenmiştir. Programlar yani daha sektörsel ifadeyle .exe dosyaları kaynak kodu satırından meydana

Yazılım Firmaları sayesinde gelmektedir. Bu aşamada kullanılan kodlamalar özellikle program dilleriyle ilgili bilgisi olmayan insanlar için oldukça karmaşık gelecektir.

Bir uygulama dosyası olarak hazırlanan bu kodlar "derlenir". Bu derleme aşamasının ardından kaynak koduna herhangi bir ihtiyaç da kalmamış olur. İşte bu şekilde hazırlanan dosyalar ürünün son halini görmemize neden olmaktadır. Yani bu tür yazılımların kaynak kodlarını görmeyiz. Bu iTunes gibi bir yazılımda daha net anlaşılacak bir durumdur.

Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar

Bu tür yazılımlar kaynak kodlarıyla birlikte yayınlanmaktadır. Geliştirici olarak 

Yazılım Şirketlerinde görev yapanlar bazı durumlarda derleme yaparak kaynak kodlarıyla birlikte uygula dosyasını da sunmaya karar verebilir. Bununla birlikte derleme işini kullanıcıya da bırakabilmektedir.

Açık kaynak kodlu yazılım, kaynak kodları herkese açık olan yazılımdır. Daha net olarak anlatacak olursak bu tür yazılımlarda kaynak kodu herkes tarafından görüntülenebildiği için herkes kendi isteği doğrultusunda yeni ve farklı bir sürümün ortaya çıkmasını sağlayabilir.

Açık Kaynak Kodlu Yazılımın Avantajları

  • Program topluluğunun gelişmesine yardımcı olur. Bunun sayesinde birçok yeni yazılım ortaya çıkacaktır.
  • Bu tür kodlamalarda çok fazla kişi aynı kodlama üzerinde çalışacağı için ortaya çıkan herhangi bir açığın kapatılması da daha hızlı bir şekilde olacaktır. Oluşan herhangi bir açık bir kullanıcı tarafından fark edilemese bile başka Yazılım Şirketleri bunu görerek kapatılmasına yardımcı olacaktır.
  • Mozilla Firefox, Chromium ve Linux'dan türetilmiş birçok yazılım gibi oldukça farklı türlerin meydana gelmesini sağlayacaktır.
  • Yazılım kodlarını gördüğünüz için yazılımcının bilgisayarınız üzerinden şüpheli işlemler yapıp yapmadığını rahatlıkla görebilirsiniz. Buda sizi daha güvenilir bir yazılım kullanmanıza yardımcı olur.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek