takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
İşyeri Ortam Ölçümleri

İşyeri Ortam Ölçümleri

İş sağlığı ve güvenliği teriminin hayatımıza yasal olarak girmesi ile birçok konuda yeni uygulamalar ortaya çıkmış ve var olan uygulamalar da yasa içinde yer alarak zorunlu hale gelmiştir.

İşyeri Ortam Ölçümleri
İşyeri Ortam Ölçümleri ahmet
Bu içerik 1179 kez okundu.

İş sağlığı ve güvenliği teriminin hayatımıza yasal olarak girmesi ile birçok konuda yeni uygulamalar ortaya çıkmış ve var olan uygulamalar da yasa içinde yer alarak zorunlu hale gelmiştir. Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığının yayınlamış olduğu yönetmeliklerde iş sahası içinde yapılan bazı çalışmaların hem işçi sağlığı açısından hem çevre sağlığı açısından hem de iş güvenliği açısından kontrol altında tutulması gerektiği belirtilmiştir. Yasada iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin bir parçası olarak belirtilen işyeri ortam ölçümleri için yetki yalnızca Çevre Ölçüm Laboratuvarlarına verilmiştir. Bu laboratuvarlar çevre bakanlığının izni ile kurulmuş ve kurulduktan sonra da Türk akreditasyon kurumu olan Türkak’tan onay alarak faaliyetlerini tarafsız bir şekilde yapacaklarını beyan eden bilimsel kurumlardır.

İş Güvenliği ve Ortam Ölçümleri

Yapılan iş gereği çalışan makinelerin fazla ses çıkardığı ortamlarda bu sesin çalışan kişilere ya da çevrede bulunan kişilere zarar vermeyecek seviyede olduğu anca bu tarafsız laboratuvarların yaptığı ses gürültü ölçümleri ile kanıtlanır. Bunun için laboratuvara başvuru yapılmalı ve firmada çalışan cihazlar ile ilgili teknik bilgiler verilerek ölçüm yapılması talep edilmelidir. Ses seviyesi desibel olarak ölçülür ve çıkan sonuç belirli bir skala içine konularak insanlara verebileceği zarar konusunda bazı yorumlar yapılır. Sonuç eğer tehlikeli seviyede ise mutlaka bu gürültüyü azaltmaya yönelik ya da kişilerin etkilenmesini azaltmak için iş güvenliği ile ilgili önlemler alınmalıdır. Bunları öğrenmek için ortam ölçümleri yapılması gerekmektedir. Ayrıca bu ölçümler düzenli olarak yapılıp, raporlanması da gerekmektedir. 

Ortam Ölçümü Yapan Laboratuvarlar

Ortam ölçümü yapan laboratuvarlara internet üzerinden firma rehberleri sayesinde ulaşım sağlanabileceği gibi www.prosafety.com.tr web adresinden de konu hakkında detaylı bilgi alınabilir. Bu sayede de gerekli olan ölçümler herhangi bir denetim ve cezai işleme maruz kalmadan yapılmış olur. Ölçüm ile ilgili yapılması gerekenleri öğrenerek periyodik kontrol de yaptırabilirsiniz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek