404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

phpshelltr.info - Ce site web est à vendre ! - Ressources et information concernant phpshelltr Resources and Information.

phpshelltr.info

Acheter ce domaine

Le propriétaire met en vente le domaine phpshelltr.info au prix de 1300 USD!

Kıl Dönmesi Hastalığı

Kıl Dönmesi Hastalığı

​Kıl dönmesi hastalığı iltihap içine dolan kıllar sebebiyle ortaya çıkıyor. Kıl dönmesi hastalığı genellikle erkeklerde görülen bir rahatsızlıktır. Genç yaşta en çok görülen sağlık sorunlarından bir tanesidir.

Kıl Dönmesi Hastalığı
Kıl Dönmesi Hastalığı ahmet
Bu içerik 1891 kez okundu.

Kıl dönmesi hastalığı iltihap içine dolan kıllar sebebiyle ortaya çıkıyor. Kıl dönmesi hastalığı genellikle erkeklerde görülen bir rahatsızlıktır. Genç yaşta en çok görülen sağlık sorunlarından bir tanesidir. Kıl dönmesi tedavisi genellikle cerrahi operasyonlarla gerçekleştirilmektedir. Bu tür rahatsızlıklar bazı sebeplerde dolayı oluşabiliyor. Bu hastalığa neden olabilecek bazı belirtiler şu şekildedir;

  • Vücudun çok fazla kıllı olması
  • Dar giysilerin tercih edilmesi
  • Günlük oturma zamanının fazla olması
  • Oturma gerektiren meslekler

Bu tür durumlar mevcutsa kıl dönmesi hastalığı kaçınılmaz olacaktır. Bu rahatsızlık erkeklerde kadınlara göre 4 kat daha fazla rastlanıyor. Erkek vücudu yapısı gereği kıllı olduğu için, daha çok görülmektedir. En çok görülen yaş aralığı 15 – 26 yaş arasıdır.

Pilonidal Sinüs Belirtileri

Pilonidal Sinüs hastalığı erkeklerde çok görüldüğü için, genellikle bu hastalığa kılların sebep olduğu biliniyor. Fakat daha farklı sebeplerden dolayı da bu hastalığa yakalanmak mümkündür. Pilonidal sinüs hastalığının bazı belirtileri bulunur. Bu belirtileri gösterdiğiniz taktirde sağlık kuruluşlarına muayene olmanız büyük önem taşıyor. Erken teşhis bu hastalıkta çok önemlidir. İltihapların daha fazla çoğalmaması için bir an önce tedavi sürecinin başlaması büyük önem taşıyor. Pilonidal sinüs hastalığının en belirgin belirtileri;

  • Anüs bölgesinde akıntı görülmesi
  • Şiddetli ağrılar
  • Bölgesel yoğun kaşıntılar
  • Çok fazla olmasa da yanma durumu
  • Kalça bölgesinde değil koltuk altı ve göbek kısmında da görülebilir.

Mikrosinüsektomi Tedavisi Kesin Çözüm Mü?

Kıl dönmesi sağlık probleminde bazı tedavi yöntemleri bulunuyor. İlk olarak akla gelen tabi ki cerrahi operasyonlar oluyor. Fakat hastanın bıçak altına yatması iyileşme süresini çok uzatıyor. Gelişen tıp sektöründe artık lazer tedavileri tercih ediliyor. Mikrosinüsektomi tedavisi son günlerde tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem ile hastanın daha çabuk iyileşmesi ön görülebiliyor. Bu yöntemin çok hijyenli bir alanda uygulanması büyük önem taşıyor. Uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. Bu tedavi yöntemi uygulandığında kıl dönmesinin tekrarlama yüzdeliği çok düşüktür. Tedavi yöntemi çok kısa sürerek, hastaların zamanını çok almıyor ve tedavi süresini kısaltıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Türkiye Doğu Akdeniz'de uydurma haritaları kabul etmeyecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek
Ankara, Türkiye'nin, Kıbrıslı Türklerin Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmaya devam edecek