Heathrow'da BA uçuşu kesintisi üçüncü gün için belirlendi

Havayolu, dünya çapında bir bilgisayar sistemi çökmesinin etkisiyle uğraştığı için, British Airways yolcuları Heathrow'da bozulmanın üçüncü günüyle karşı karşıya.

Heathrow'da BA uçuşu kesintisi üçüncü gün için belirlendi
Heathrow'da BA uçuşu kesintisi üçüncü gün için belirlendi Admin
Bu içerik 728 kez okundu.

 

BA, bir elektrik kesintisinden kaynaklanan kesintiden sonra tam uzun mesafe programını ve kısa mesafeli hizmetlerin "yüksek oranlı" nı çalışmayı amaçladığını söyledi.
Şimdiye kadar Pazartesi günü, Heathrow'da 13 kısa mesafe uçuşları iptal edildi.
İptal etme ve gecikmeler, Cumartesi günü Heathrow ve Gatwick'de binlerce yolcuyu etkiledi.
Pazar günü Gatwick'ten işletilen tüm uçuşlar, ancak çoğunlukla kısa mesafeli varış yerlerine yapılan Heathrow hizmetlerinin üçte birinden fazlası iptal edildi.
Açıklamada BA, BT sistemlerinin "tam operasyonel kapasiteye" yakınlaştığını söyledi ve CEO Alex Cruz , Twitter'da "yolcular için korkunç zaman" dediği için özür dileyen videolar yayınladı.
Ancak, sistem çöküşünün sebebini açıklamak için havayolu şirketinden hiç kimse hazır bulunmadı ve neden orada yedekleme sistemi olmadığı açıklanmadı.

BA şunları ekledi: "Heathrow'da, planlanan tüm uzun menzilli uçuşlarımızı neredeyse tümüyle işlettik, ancak cumartesi günkü kesintinin vurduğu etkiler, kısa mesafe programının azalmasına neden oldu.
"Yaşadıkları hayal kırıklığı ve rahatsızlıktan dolayı müşterilere tekrar özür diler, sabrına devam etmeleri için onlara teşekkür ediyoruz."
Etkilenen yolcuların biri, İzlanda'ya seyahat etmek için Lüksemburg'taki evinden ayrıldıktan sonra Londra'ya transit olarak takılıp kalmış olan Ian Sanderson'dur.
Uçuş defterini yeniden düzenleyemediği ya da bir görevli ile konuşmadan sonra "öfke ile akkor" olduğunu söyledi.

Pazar akşamı yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Son 24 saat içinde yaklaşık 100 tweet ile bombaladım. Bunun rahatsız edici olduğunu biliyorum, ancak yapabileceğim başka bir şey yok.
Onlara verdiğimiz sayıları söylemeye çalıştık ve sahip olduğumuz tek şey, aynı mesajın sonunda kesildiğini gösteriyor. "
Eski Virgin Airlines sözcüsü Paul Charles şunları söyledi: "Dikkat çekici olan şey, birkaç dakika içinde başarısız olan hiçbir yedekleme sistemi olmadığıdır.
"Bu tür işletmeler her zaman yedekleme sistemine ihtiyaç duyuyor ve yolcuların beklediği de budur."
Yoga paspasları
BA, binlerce yolcuyu ikramlar ve otel masrafları için tazmin etmekle yükümlüdür ve seyahat endüstrisi yorumcuları, Avrupa'nın en büyük havayolu şirketi IAG'ın bir parçası olan şirketin maliyetinin on milyonlar pounda kadar çıkabileceğini öne sürmüştür.
Uçuş iptalleriyle yerlerinden edilmiş müşteriler bir oda (iki kişinin paylaşımına dayalı olarak) için £ 200, otel ile havaalanı arasında ulaşım için £ 50 ve yemek ve içecekler için yetişkin başına günde £ 25 talep edebilir.
Tüketici uzmanı Franky Brehany, Londra'nın daha fazla talep edebileceği ve tüm makbuzlarını muhafaza edebileceği gibi yolcuların "yüksek değerli bir şehirde" durduğunu söyledi.
Ancak BA, "olağanüstü koşulları" - "Tanrı ya da mücbir sebep" gibi suçlayabileceğinden, yolcuların tazminat talep etmeleri daha zor olabileceğini de sözlerine ekledi, havayolu şirketi sadece otel ve yemek masraflarını karşılamak zorunda kalacak.
Cumartesi günü, gezginler geceyi BA tarafından sağlanan yoga paspasları üzerindeki Heathrow'daki terminal katlarında uyuyarak geçirdiler.
Pazar günü, yolcuların uçuşları yeniden deftere yazmaya çalışmasıyla kuyruklar artarak bozulma devam etti. Havaalanındaki konferans salonları yolcuların dinlenebileceği daha rahat bir yer sağlamak için açıldı.
BA, Heathrow'un hâlâ Pazartesi günü sıkışık olması bekleniyor ve faaliyet gösteren bir uçuş için kesin bir rezervasyon yaptırmadıkça gezginleri havaalanına gitmemeye çağırdı.
Yolcuların Kasım ayı sonuna kadar seyahat etmeleri için tam bir geri ödeme alabileceğini veya yeniden rezervasyon alabileceğini ancak web sitesini kullanmalarını önerdi.

Binlerce poşet Heathrow Havaalanı'nda kalıyor ancak BA, yolculara, müşterilere nakliye yapılacağını söyleyerek onları toplamak için geri dönmemesi tavsiyesinde bulundu.
Havayolu, bilgisayar arızasının bir siber saldırının sonucu olduğuna dair bir kanıt bulunmadığını söyledi. GMB birliği tarafından bu sorunun IT işini dışa aktaran şirketle bağlantılı olabileceği iddiaları reddedildi.
Gatwick Havaalanı, British Airways'le seyahat eden müşterilere havalimanına gitmeden önce havayoluyla olan uçuş durumlarını kontrol etmeye devam etmesini tavsiye etmeye devam ettiğini söyledi.
AB uçuş gecikme hakları
Uçuşunuz Avrupa Birliği'nden ayrıldıysa veya bir Avrupa havayoluyla yapıysanız, gecikme veya iptalin havayolunun kontrolü dahilinde olup olmadığını iddia etmek için AB kanunları kapsamında haklara sahip olabilirsiniz.
Kısa mesafeli uçuşlar: Üç saatten fazla gecikmeler için 250 avro
Orta mesafeli uçuşlar: Üç saatten fazla gecikmeler için 400 avro
Uzun mesafeli uçuşlar: Üç ila dört saat arasındaki gecikmeler için 300 avro; Ve dört saatten fazla gecikmeler için 600 avro
Uçuşunuz iki saat veya daha fazla gecikirse havayolu, havaalanı ve otel arasındaki transferler de dahil olmak üzere geceleyin geceleyin, yiyecek ve içecek, telefon görüşmelerine ve e-postalara erişim ve konaklamaya konaklama sunmalıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
istanbul escort