iPhone ve IOS

Amerika merkezli Aplle inc. Şirketinin iphone akıllı telefonları için geliştirdiği mobil işletim sistemi IOS'tur

iPhone ve IOS
iPhone ve IOS seobaz
Bu içerik 1386 kez okundu.

Amerika merkezli Aplle inc. Şirketinin iphone akıllı telefonları için geliştirdiği mobil işletim sistemi IOS'tur. IOS; Iphone Operating System kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Apple'ın ilk olarak iPhone telefonlarda kullanmak üzere geliştirdiği İOS daha sonra Ipadlerde de kullanılmaya başlamıştır.

 

Google firması Android yazılımların yanı sıra IOS kullanıcıları içinde pazar liderlerindendir. IOS'u diğer rakiplerinden ayıran en belirgin özellik düşük donanıma ihtiyaç duyması ve buna rağmen diğer rakiplerinden çok daha stabil çalışmasıdır. Aplle firmasının ürünlerinin arkasında durması da tercih etme sebeplerinden biridir. Iphone telefonların yapımında kullanılan malzeme kalitesi de kullanıcıları cezbeden özelliklerden biridir. Apple firması 2016 itibariyle bir milyarıncı IOS cihazının satışını gerçekleştirdiğini duyurmuştur.

 

Ayrıca IOS ilk parmak izi okuyucusu, ilk sesli asistan (siri), ilk 3D touch gibi özellikleri kullanıcılarına sunan işletim sistemidir.

 

IOS diğer belirgin özelliği: Iphone cihazlarının lensinin rakiplerinden düşük olmasına rağmen fotoğrafları daha kaliteli ve hızlı çekmesidir. Günümüzde İOS cihazları sunduğu bu stabiliteden ve marka değerinden dolayı kullanıcılar tarafından ikinci el piyasasında değeri çok az düştüğünden dolayı tercih edilmektedir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti