İş Güvenliğinin Önemi Nedir

İş Güvenliğinin Önemi Nedir

İş Güvenliğinin Önemi Nedir
İş Güvenliğinin Önemi Nedir Harun antepli
Bu içerik 2095 kez okundu.

Ülkemizde işçilerin iş kazalarına uğramalarını önlemek amacıyla güvenli çalışma ortamını oluşturmak için alınması gereken tedbirleri dizisi vardır. İş güvenliği olarak nitelendirilen bu uygulama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından da kararname ile iş yerlerine tebliğ edilmiştir. İş güvenliğinin önemi bir takım yaşanan olaylar neticesinde alınan iş güvenlik tedbirleri ile önem kazanmıştır.  İş güvenliğinin belirli amaçları vardır. Buna göre çalışanlara yüksek seviyede sağlık ortam sağlamak, çalışma şartlarının olumsuz etkilerinden onları korumak, iş ve işçi arasında mümkün olan en iyi uyumu temin etmek, çalışma verimini artırmak ve oluşan maddi ve manevi zararları ortadan kaldırmak amacındadır.

Ülkemizde büyük ve orta ölçekli işletmelere iş sağlığı ve güvenliği konusunda hizmet sunan birçok işleme vardır Bu işletmelerin tercihleri arasında yer alan firmaların başında da acar osgb gelir. 12 yıldır sektörde başarılı şekilde hizmet sunan acar osgb, müşterilerine kaliteli ve uygun fiyat koşullarında hizmet sunmuştur. İş sağlığı ve güvenliği konusunda birçok alanda hizmet sunan acar osgb İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı,  Ortam Ölçümü, İlk Yardım Eğitimi, Yangın Eğitimi, Risk Değerlendirme, Acil Durum Eylem Planı ve Patlamadan Korunma Dokümanı hizmeti verilir.

İş Güvenliği Hizmetlerinin Görevleri

Misyonu ve Vizyonu ile farklı sektörde birçok işletmeye çözüm sunarak sayısız referansı bulunan acar osgb, işletmelerde yasalar ile işveren sorumluluğu arasında denge oluşturma görevindedir. İlk yardım, yangın ve yüksekte çalışma eğitimlerinin yer aldığı işletme hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için acarosgb.com.tr adresi ziyaret edilebilirsiniz. Birçok hizmet türünün var olduğu sağlık ve güvenlik merkezi sektörün son dönemde en dikkat çeken firmasıdır.

 Ortam ölçümlerinin de yapıldığı merkezin tüm faaliyetleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için günün her saati http://www.acarosgb.com.tr/ internet adresini ziyaret edebilirsiniz.  İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda hizmet sunan acar osgb’yi diğerlerinden birçok temel özellik vardır Bu özellikler içerisinde kurumsal ve kaliteli hizmet vermesi en belirleyici özelliktir. Birçok yeniliklerin işletmelere kısa sürede aktırılmasını sağlayarak işletmemizde iş yerinde alınması gereken tüm tedbirler, iş yeri hekimlerinin görev ve sorumlulukları aktarılır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cengiz Ünder,
Cengiz Ünder, "Yılın En Başarılı Yabancı Genç Oyuncusu" seçildi
Elit U15 Türkiye finallerinde grup maçlarının 2.günü tamamlandı
Elit U15 Türkiye finallerinde grup maçlarının 2.günü tamamlandı