İstanbul Beşiktaş Veteriner Hizmetleri

İstanbul Beşiktaş Veteriner Hizmetleri
İstanbul Beşiktaş Veteriner Hizmetleri Admin
Bu içerik 800 kez okundu.

İnsan ve hayvan etkileşimi çok eski dönemlerden beri yaşanmasına rağmen günümüze benzer bir şekilde kodlanan veterinerlik hizmeti, ilk kez 18.yüzyılda ortaya çıkmıştır. 1762 yılında Fransa’nın Lyon şehrinde kurulan veterinerlik fakültesi, o dönem için Avrupa’ya büyük kayıplar veren Sığır vebasının kontrolü noktasında çalışmış ve bu hastalığı durdurmayı da başarmıştır. Bu büyük kazançtan sonra bütün Dünya genelinde veterinerlik fakülteleri doğal olarak da veterinerlik mesleği daha da popüler bir hale gelmiştir. Osmanlı Devleti için de ilk kez 1849 yılında askeri okullarda veterinerlik bölümü açılmış ve süvari alaylarındaki atların sağlığı da takip altına alınmıştır. Veterinerlik bu manada gittikçe artan bir önemin sahibi olmuş, bu önem de sürekli olarak kendisine yeni alanlar açmıştır. Günümüzde Türkiye sınırları içerisinde 30’dan fazla veterinerlik fakültesi var olup, bunlarda yer alan öğrenciler da bu alanda eğitim görmektedirler.

 

Veterinerlerin Hizmet Alanları

 

Veteriner olan kişiler birçok alanda hizmet verme yetisine de sahiptirler. Bu noktada evvelce herkesin aklında ortak bir şekilde gelen hayvan sağlığı birincil konumda olup, daha sonrasında tarımdan yine insan sağlığına kadar giden bir hizmet ağı vardır. Genel olarak veterinerlerin hizmet alanları:

  • Hayvan tedavi uygulamaları.
  • Devlet bünyesinde gerekli alanlarda yapılan çalışmalar.
  • Hayvansal yem ve ilaç alanında yürütülen araştırmalar.

Şeklinde söylenebilmektedir. Elbette daha da fazla olacak şekilde örnekler vermek de mümkün olup, temelde söylenmesi gereken ana başlıklar bunlardır. Ana başlıklar yanında çok fazla sayıda yan başlığında yer aldığı veteriner hizmet alanları, hem insan hem de hayvan sağlığı açısından oldukça önemli bir noktadadır.

 

İstanbul Beşiktaş’taki Veterinerlik Hizmetleri

 

Önceden söylenmiş olan sözler veterinerliğin tarihsel serüveni içerisinde elde ettiği alanları doldurması sonucunda ortaya çıkan gerçeklerin karşılığıdır. Bu gerçekler her vatandaş için bilinmeyip genel manada veterinerlik hizmeti denince arzu edilen şey, bir sıkıntı yaşayan hayvana yardımcı olunması durumudur. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan inanlar için zamanın sınırlı olduğu ve evcil hayvanlarının da çok sevildiği düşünüldüğünde yapılması gereken şey; hızlı ve pratik bir biçimde en doğru muayenenin uygulanmasıdır. İstanbul için Beşiktaş veteriner ekibi, tam da bu noktada arzu edilen hizmeti sunmaktadır. Bu hizmet yüksek deneyim ve son teknoloji ile beraber götürülmekte olup, Beşiktaş veteriner ekibinin bünyesinde yer almaktadır. Bir hayvanın başına gelebilecek olan en kötü durumlarda dahi büyük bir sakinlik ve ciddiyetle o hayvanı sağlığına kavuşturmayı bekleyen Beşiktaş veteriner hizmetleri, bu noktada sürekli aynı kalite standartlarında kalmayı da başarıyor. Sonuç olarak Beşiktaş’ta yaşayan insanlar için sahip oldukları evcil hayvanlarını emanet edebilecek kadar güven duyacakları kişilerin bir arada bulunduğu yer olan Beşiktaş veteriner, her türlü koşul içerisinde en doğru hizmeti verebilmek adına kendisini var eden bütün yetilerini kullanmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cengiz Ünder,
Cengiz Ünder, "Yılın En Başarılı Yabancı Genç Oyuncusu" seçildi
Elit U15 Türkiye finallerinde grup maçlarının 2.günü tamamlandı
Elit U15 Türkiye finallerinde grup maçlarının 2.günü tamamlandı