JİNEKOMASTİ, LİPOSUCTİON VE KARIN GERME AMELİYAT SONRASI

Liosuction, jinekomasti ve karın verme ameliyatları öncesi kadar, sonrası da oldukça önemlidir.

JİNEKOMASTİ, LİPOSUCTİON VE KARIN GERME AMELİYAT SONRASI
JİNEKOMASTİ, LİPOSUCTİON VE KARIN GERME AMELİYAT SONRASI
Bu içerik 1915 kez okundu.

Bu bir süreçtir ve her adım birbirinden ayrı düşünülmemelidir. Bu adımlar süreçteki olası olumsuzlukların en az hasarla atlatılması açısından büyük önem taşımaktadır. Doktorunuzla her zaman irtibat halinde olmalısınız. Merak ettiğiniz sorularınızı ve en önemlisi endişelerinizi, doktorunuzla paylaşmalısınız. Ameliyat olma fikrini vermek sizin için kolay bir karar olacaktır, ancak bazı noktalara dikkat edilmezse ağır sonuçlar ve pişmanlıklar yaşayabileceksiniz. Öncelikle bilinçli bir hasta olun! Gireceğiniz ameliyatın tüm özelliklerine, yöntemlerine hepsini anlayamasanız da göz gezdirin. Ameliyat öncesi ve sonrası süreçlerde hasta nelere dikkat etmelidir? Neler yapıp, neler yapmamalıdır? gibi sorulara verebileceğiniz cevaplarınızın olması önemlidir.

JİNEKOMASTİ AMELİYATI SONRASI;

Jinekomasti ameliyatı 1 veya 2 saat arasında değişmektedir. Aynı gün içerisinde eve dönebilmeniz de mümkündür. Ağır işler yapmamanız kaydıyla günlük işlerinize dönebileceksiniz. 2 ay ile 2,5 arasında iyileşme süreciniz tamamlanmış olacaktır. Ameliyat izleri kişiden kişiye değişiklik gösterecektir, dikkatli bakılmadığı müddetçe görünmeyecektir.

LİPOSUCTİON AMELİYATI SONRASI

Bu evreye geldiyseniz rahata ermiş olacaksınız. Ağrınız az olacak ve aldığınız ağrı kesicilerin etkisini hissedeceksiniz. Korse kullanımına 2 gün içerisinde başlanmalıdır. Bu korse iki ay boyunca kullanılmalıdır. Ameliyat sonrası taburcu edildikten sonra evinize gittiğinizde, en az iki hafta ağır işlerde de bulunmamalısınız. Şişlik, morluk, karıncalanma vb. hisleri yaşayabilirsiniz. Bunlar geçidirler. Dikişler en fazla 10 gün içerisinde alınmalıdır. Şişliklerinizin inmesi ve vücut hatlarınızın oturması süreci 2 ayı bulacaktır.

KARIN GERME AMELİYATI SONRASI

Karın germe sonrası karnınızda bir sargı ile uyanacaksınız. Bu sargı ameliyat sonrası herhangi bir komplikasyona engel olmak için takılacaktır. Örneğin şişme, kanama gibi belirtilerin önüne geçilmek için sarılacaktır. İki adet dren tüpünüz olacaktır. Bu tüpler kanın birikmesini engellemek için takılmıştır. Bu tüpler 24-48 saat içerisinde çıkarılacaktır. Ayaklarınızın bükülü durması önemlidir. Bunun için dizlerinizin altına 1-2 yastık konulması doğru olacaktır. Bu şekilde karın kaslarınız gerilmemiş olacaktır. Birkaç gün karın bölgenizde ki gerginlik sebebiyle eğik yürüyebileceksiniz. Yürüyüşünüzün düzelmesi, aşamalı bir şekilde gerçekleşecektir.

Kaynak: https://www.fbm.com.tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti