Jonathan Agnew: İngiltere Güney Afrika zaferini yedeklemeli

Güney Afrika'ya karşı yapılan ikinci Testte ağır yenilgiyi takiben eleştirdikleri karışıklıklara rağmen , İngiltere muhtemelen Trent Köprüsünde yaşananları yeterince iyi olmadığını itiraf edecektir.

Jonathan Agnew: İngiltere Güney Afrika zaferini yedeklemeli
Jonathan Agnew: İngiltere Güney Afrika zaferini yedeklemeli Admin
Bu içerik 541 kez okundu.

 

Standlarda oturan, radyo dinleyen veya televizyon izleyen herkes kötü oynadıklarını biliyordu.

Ekibin dışından gelen konuşma, oyunlarını düzene sokmak için ihtiyaç duydukları arka tarafa mı kalktı yoksa içinden geldi mi? Muhtemelen asla bilemeyiz.

Diyelim ki İngiltere , Oval'deki Üçüncü Testi 239 sayı atarak kazandı ve bu süreçte seri 2-1 önde girdi, çünkü temel ilkelere sahiplerdi.

Daha büyük soru şu: Sadece Cuma günü Old Trafford'da değil, tekrar tekrar yapabilir mi?

Bu İngiltere ekibinin tutarsızlığı onları takip eden birçok insanı, gazeteci ve hayranları endişelendiren bir şey.

Oval'den önceki dokuz evde kazandıkları galibiyetten hemen sonra bir yenilgi izlediler.

Sonuçlar sadece karışık değil, aynı zamanda İngiltere tarafından değil rakiplerinin oynadığı Test kriketinin kalitesinin fakir olduğuna dair şüpheler de var.

Ben özellikle vuruştan bahsediyorum, oyuncuların teknikleri ve Test kriketine yaklaşımı.

Oraya gitmek çok iyi, birkaç çekim yapıyor, kalabalığın alkışlarını alıyor, sonra birinde savurup dışarı çıkıyor, ancak bu Test kriket değil.

Her topun peşinden gidemezsin çünkü er ya da geç onun üzerine ismini verebilirsin. Sizi dışarı çıkaracak olan teslimatı müzakere edin, zor zamanlarda yolunuzu izleyin, koşullara göre ayarlayın.

Tüm oyuncular aynı fırça ile katlanabilir. Alastair Cook, zor günlerde zor şartlar altında aşılanmışken, Ben Stokes kusursuz bir yüzyıl geçirdiyse de Güney Afrika Dean Elgar'ın maçın son maçlarında tek başına mücadele ettiği belirtildi.

Ancak, sık sık, gidiş zorlaştığında, üç ya da dört kurban bir anda düşebilir. İngiltere Trent Köprüsü'nde suçlu, şimdi Güney Afrika Londra'da suçlu bulundu.

İngiltere'nin Toby Roland-Jones bir mücevher kutladı

Güney Afrika, dört saniyede iki kere iki topu iki kere kaybetti ve Moeen Ali'nin şapkalı hocasının elindeki sonuyla sona erdi.

Sık sık, bir tarafı baskı altındayken zorla ele geçirirken, özellikle de ikinci vuruş yaparken ve her tür ilk inişli oy toplamakta olduklarını göreceğiz.

Örneğin, İngiltere son ev testlerinde birinci olana kadar mükemmel bir rekora imza attı, ancak ikinci kez yarasa da kederli biri oldu.

İlk önce hücumda geçtiğimiz 17 maçın 14'ünü, ikinci hücum yaparken 14'ün sadece dörtte birini kazandılar.

Bu istatistikler şaşırtıcıdır, çünkü modern oyuncular o kadar çok sayıdadır ki, skor baskısı ile uğraşmaktan öteye gidememiş krikette büyük toplamlara cevap vermek zorunda kalırlar.

Zihinde kriketin büyük bir kısmı oynanmaktadır ve öyle görünüyor ki, birçoğu, bir Testte geride kalmanın sıcaklığı ile baş edemiyor.

Aynı zamanda, çok uzun süredir İngiltere'de bir trend olan maçların çok taraflı olmasına neden olabilir.

İster kazanma ya da kaybetme, genellikle büyük bir farkla. Bu, Test kriketinin muhteşem anları sunmasına rağmen büyük yarışmalar sağlamadığı anlamına gelebilir.

İngiltere'nin son 10 Testi grafiği

İngiltere'nin son Testi kazanılan ya da 100'den az koşu ile kaybetti, dokuz Test önce Bangladeş'te geldi

Sınırlı sayıda eşleşmeyle ebb'yi ve akışı görme olasılığımızın arttığı aşamaya geçiyor muyuz? Cevaplamak zor bir soru.

Bir yarasa adamının ne yapması gerektiğini öğrenmek roket bilimi değildir. Neyse ki, kriket, bir yarasa oyuncusunun saatlerce başlayıp kabuğuna girdiği günlerden itibaren hareket etti, ancak bu, her topa saldırıya geçilmesi gerektiği anlamına gelmiyor.

Cesaret göster, darbelerden al, singleları it ve grev döndür. Bunlar 100 yıldan fazla süredir var olan oyunun temel özellikleri. Her batakçıya delinmelidirler.

İnsanlar dört günlük Test kriketinden bahsediyorlar, en az değil, çünkü maçlar ancak beşinci sırada ancak beşinci günkü maçları kaybetmek büyük bir utanç olurdu (bu muhtemelen cumartesi yağmur olmasaydı). Çünkü batsmanlar o kadar uzun süre kalamıyorlar.

Bazı harika Test anlarını düşünün. Mike Atherton 1995 yılında Johannesburg,kırışık için Monty Panesar dalış 2013 yılında Auckland, Trevor Bailey 1953 yılında Avustralya karşı - tüm beraberlik kazanmak için. Eğer bunlar iyi oyundan çıksaydı bu çok utanç verici olurdu.

İngiltere ve de çoğu Testi tarafı, sadece yukarıdaki örneklerde gösterilen inat, kum ve kararlılıkla bazı sürebilir (Tamam, belki Monty'nin dalıştan!) O zaman artıracak ve oyun onun için daha iyi olurdu.

İngiltere bu maçta iyi bir performans gösterdi, ancak muhtemelen Trent Köprüsü'ndeki hatalarından gerçekten öğrendiklerini öğrenmeleri biraz zaman alacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
istanbul escort