KADINLAR NEDEN ESTETİK YAPTIRIR?

KADINLAR NEDEN ESTETİK YAPTIRIR?
KADINLAR NEDEN ESTETİK YAPTIRIR? Admin
Bu içerik 845 kez okundu.

Estetik ameliyatı olma isteğinin kişiden kişiye değişik sebepleri vardır. En önemli sebepleri arasında da kadının güzel olma arzusu yer alır. Çevresinde daha güzel kadınları görerek kendinde beğenmediği bölgeleri saptama ve yaptırma isteği kadınları estetik yaptırmaya iten sebepler arasındadır.

Erkek arkadaşından veya eşinden istediği ilgiyi görememe, boşanma ve aldatılma durumları, iş ortamındaki olumsuz durumlar ve yılların yarattığı etkiler kadınlarda estetik ameliyat olma isteğinin oluşumuna olanak sağlar.

Estetik ameliyat daha çok kadınlar tarafından kendini daha iyi ve güzel hissetmek amacıyla tercih ettiği bir yöntemdir. Eski dönemlerde sadece göz önünde olan kişilerin güzelliklerine önem verdikleri bilinirken günümüzde ev hanımlarının bile güzelliğine önem verdiği ve güzellik uğruna estetik ameliyattan kaçınmadığı gözlenmektedir.

İlk olarak amaç karşı cins tarafından beğenilmek olsa da hemcinsleri tarafından beğenilmekte kadınların hoşuna giden etkenlerdendir ve bu sebeplerden dolayı da estetik ameliyat daha çok kadınlar tarafından tercih edilmektedir.  

Ayrıca kadınların vücutlarında beğenmedikleri bölgeleri düzeltme isteği yaş aralıklarına göre değişkenlik gösterir. Yaşça küçük olan bayanlarda daha çok burun estetiği olma isteği oluşurken daha ileri yaşlarda olan bayanlarda ise zamanın getirmiş olduğu olumsuz etkilerle birlikte daha çok organik peeling, karnın gerginleştirilmesi, göğüs dikleştirilmesi gibi istekler oluşmaktadır.

Kadınların daha güzel ve dikkat çekici olmaları kariyer ve sosyal çevrelerini de etkileyen sebeplerdendir. Günümüzde güzel ve bakımlı olan kadınların daha kolay ve daha iyi şartlarda iş buldukları aşikar bir durumdur. Bu sebepler de kadınları estetik olmaya iten etkenler arasında yer almaktadır.

http://www.belmasahin.com

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Denizli'de Bursa Caddesi trafiğe açıldı
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti
Cüneyt Çakır, Rusya'ya gitti