Korfu'nun Hayalet Köyü'nde Terk edilmiş Konaklar

Eski Perithia köyü; Kuzey Korfu'daki Pantokrator Dağı'nın eteklerinde yer alan bu kozmopolit Yunan adasının popüler, turistik merkezlerinden uzakta bir dünya.

Korfu'nun Hayalet Köyü'nde Terk edilmiş Konaklar
Korfu'nun Hayalet Köyü'nde Terk edilmiş Konaklar Admin
Bu içerik 523 kez okundu.

 

Kassiopi bölgesinden sadece 8 km uzaklıktaki doğal güzelliği, zamanın mimari zenginliği ile birleştiriyor.

Independent adlı İngiliz gazetesi, son zamanlarda köyü ve çevresini otantik bir Yunan kaçışının nihai hedefi olarak nitelendirdi.

İyon Adaları ve komşu Arnavutluk'taki etkileyici manzaralı köy terk edildi.

Yaklaşık 130 ev var; Bunların arasında çoğunlukla taştan inşa edilmiş, Venedik mimarisine dokunan etkileyici malikâneler var.

Köydeki kiliseler yerleşim çevresinde dairesel bir düzenleme ile inşa edilmiş ve sakinlerin derin inançlarını göstermektedir.

Köyün okulu; girişindeki yerel Lord Skordilis'in kolları ile birlikte 1940'da terk edildi.

Yerel bölge Corfu Land , köyün bulunduğu yerin sahile çarpan baskın ve sıtma korkusu tarafından dikte edildiğini söylüyor.

İkinci Dünya Savaşı'ndan önce, nüfusu bir salgın yüzünden ayrılmaya başlamış ve sonunda tamamen terk edilmiş halini almıştır.

Günümüzde, konakların kalıntıları arasında yaşayan sadece iki sakin yaşanmaktadır.

The Merchant's House misafirhanesinin İngiliz sahibi Mark Hendriksen ve Hollandalı eşi Saskia, The Independent'a "Biz burada kaldığımız villa dağlarındaki bu terk edilmiş hayalet köyünü okudum, buraya gelip yere aşık olduklarını açıklıyoruz. .”

Arkeoloji Derneği ile birlikte çift, eski Tüccar'ın Evi'ni eski Venedik zaferine geri yüklemiş ve Girit'ten özel bir 17. yüzyıl hissi vermek üzere kendisine ait mobilya tedarik etmiştir.

Sadece bu değil, başkalarının 60 yıllık bir uykudan uyanmak için kendi mülklerini geri getirmelerine yardımcı oluyorlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
“İki insan iki kader” Kitabı Yazarı Hüseyin Koçarslan'dan Açıklama
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
Gişe bekçileri hırsızları için yolda devriye
istanbul escort